5 złotych medali biatlonistów rejonu wileńskiego na Mistrzostwach Litwy w Madonie

Z powodu braku śniegu na Litwie 24 i 25 lutego w Łotewskim Centrum Biatlonowym „Smeceres Sils” w Madonie odbyły się Młodzieżowe Biatlonowe Mistrzostwa Litwy, w których bardzo dobrze wystąpili wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego, zdobywając 8 medali.

W pierwszym dniu zawodów biatloniści rywalizowali w sprincie ze strzelaniem leżąc
i stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karny krąg o długości 150 m albo 100 m w zależności od grupy wiekowej.

Pierwszy na starcie 6 km stanął Nikita Romanov, który bardzo szybko pokonał pierwszy krąg 2 km, ale pudłował i po pokonaniu karnych kręgów ślizgnął na 3 pozycji. Na strzelaniu stojąc także popełnił 3 błędy i zajmował 3 pozycję, ale zawdzięczając dobrej kondycji wyprzedził jednego rywala i zajął 2 miejsce, ustępując do pierwszego miejsca zaledwie 7 sekund. Nikita Romanow 6 km pokonał za 21 min. 23 sek. i zdobył srebrny medal Biatlonowych Mistrzostw Litwy.

Arnold Lepiochin miał do pokonania 7,5 km Arnold dobrze ślizgnął na nartach, ale na pierwszym strzelaniu leżąc popełnił 4 błędy i, po pokonaniu dodatkowych 600 m dystansu, strzelaniu stojąc trafił do 4 tarcz z pięciu możliwych. Arnold bardzo szybko pokonał ostatnie 2,5 km do mety i finiszował drugi, zdobywając srebrny medal.

Następnie na starcie 4 km ze strzelaniem dwa razy leżąc stanęli Wiktoria Romanowa i Romuald Aleksandrow. Wiktoria bardzo szybko ślizgnęła na dystansie. Na pierwszym strzelaniu popełniła jeden błąd i objęła prowadzenie. Na drugim strzelaniu była bezbłędna i zwyciężyła z przewagą ponad 2 min. Wiktoria Romanowa zdobyła złoty medal, pokonując 4 km za 14 min. 42 sek. Romuald Aleksandrow na pierwszym strzelaniu popełnił jeden błąd i zajmował 3 pozycję. Romuald bardzo szybko pokonał drugi krąg, strzelając stojąc pudłował 1 raz, szybko pokonał karny krąg 100 m i ostatni 1 km dystansu finiszował pierwszy, zdobywając złoty medal Mistrzostw Litwy w biatlonie. Romuald Aleksandrow 4 km pokonał za 13 min. 21 sek.

Kamilė Jakubauskaitė miała do pokonania 3 x 1 km. Kamilė szybko pokonała pierwszy krąg. Na pierwszym strzelaniu trafiła do wszystkich tarcz i objęła prowadzenie. Na drugim strzelaniu popełniła jeden błąd, ale to nie przeszkodziło zachować prowadzenie i po pokonaniu ostatniego 1 km kręgu finiszowała pierwsza z przewagą ponad minutę, zdobywając złoty medal. Kamilė Jakubauskaitė 3 km pokonała za 11 min. 31 sek.

W drugim dniu zawodów biatloniści startowali w wyścigu indywidualnym, gdzie za każdy niecelny strzał do czasu uzyskanego na pokonanie dodawano po 1 karnej minucie. Nikita Romanow miał do pokonania 8 km ze strzelaniem leżąc + stojąc + leżąc. Nikita szybko pokonał pierwszy krąg. Na strzelanie Nikita popełnił jeden błąd i ślizgnął na pierwszej pozycji. Na drugim strzelaniu stojąc zarobił 2 karne minuty, ale zachował prowadzenie. Na trzecim strzelaniu leżąc pudłował raz i po pokonaniu ostatnich 2 km finiszował pierwszy, zdobywając złoty medal. Nikita Romanow 8 km pokonał za 26 min. 56 sek.

Wiktoria Romanowa startowała na dystansie 6 km ze strzelaniem 3 razy leżąc. Wiktoria szybko pokonała pierwszy krąg, ale strzelając leżąc pudłowała 2 razy i trzecim strzelaniu była bezbłędna i zwyciężyła z dużą przewagą, zdobywając drugi złoty medal Mistrzostw Litwy w biatlonie. Wiktoria Romanowa 6 km pokonała za 22 min. 02 sek.

Romuald Aleksandrow także miał do pokonania 6 km. Romuald Aleksandrow szybko ślizgnął na dystansie, na pierwszym strzelaniu popełnił jeden błąd i objął prowadzenie, ale na drugim strzelaniu pudłował 2 razy i zajmował 2 miejsce. Na ostatnim strzelaniu także pudłował raz i po pokonaniu 2 km do mety finiszował drugi, zdobywając srebrny medal. Romuald Aleksandrow 6 km pokonał za 20 min. 33 sek.

Arnold Lepiochin startował na dystansie 12,5 km, lecz popełnił dużo błędów na strzelnicy i zajął 4 miejsce.

Kamilė Jakubauskaitė rywalizowała na dystansie 4 km. Kamile także nie najlepiej strzelała i zajęła 4 miejsce.

Gratulujemy Wiktorii, Kamili, Romualdowi, Arnoldowi i Nikicie zdobytych medali i życzymy kolejnych sukcesów.