Biatloniści Rejonu Wileńskiego na podium Biatlonowego Pucharu Litwy w Ignalinie

W dniach 12-13 marca w Ignalinie biatloniści z Onikszt, Wisagini, Ignaliny, Wilna i Rejonu Wileńskiego startowali w Pucharze Litwy w biatlonie.

W sobotę biatloniści rywalizowali w wyścigu indywidualnym na dystansie od 3 do 12,5 km ze strzelaniem 3 razy leżąc lub po 2 razy leżąc i stojąc. Pierwsi na starcie 12,5; 10; i 7,5 km. stanęli dorośli, juniorze i juniorzy młodsi. W kategorii Masters Romuald Noreika na 4 strzelaniach pomylił się 7 razy, 7,5 km pokonał za 27 min. 22 sek. i zajął 1 miejsce.

W kategorii wiekowej 2005-2006 r. ur. dziewczęta miały do pokonania 7,5 km ze strzelaniem leżąc + stojąc + leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał do czasu pokonania dystansu dodawano po 45 sek. karnych. Na drugim schodku podium stanęła Kotryna Kozłowskitie, na 4 strzelaniach popełniając 8 błędów i pokonując 7,5 km za 42 min. 20 sek. W tej samej kategorii chłopców 2 miejsce zajął Daniel Buchowski. Daniel dystans 10 km pokonał za 34 min. 42 sek., na czterech strzelaniach popełniając także 8 błędów.

Następnie na starcie 5 km stanęły dziewczęta 2007-2008 r. ur. Miła Sienkiewicz na 1 strzelaniu popełniła dwa błędy i zajmowała drugie miejsce, na drugim strzelaniu pudłowała 3 razy i nadal była na drugiej pozycji. Miła Sinkiewicz bardzo szybko jechała na nartach i, nie zważając na 9 popełnionych błędów na trzech strzelaniach, zajęła 1 miejsce, pokonując dystans za 20 min. 21 sek. Drugie miejsce na podium zajęła koleżanka po treningach Eliza Szidłauskaitie. Eliza 5 km pokonała za 21 min. 07 sek., na strzelaniu pudłując 8 razy. Milena Bernatowicz na strzelnicy pomyliła się 10 razy i na mecie zajęła 4 miejsce, pokonując 5 km za 23 min. 07 sek. W tej samej kategorii wiekowej chłopcy mieli do pokonania 6 km. Łukasz Mincewicz na pierwszym i drugim strzelaniu pudłował po dwa razy i zdecydowanie prowadził i nawet 3 błędy popełnione na ostatnim strzelaniu nie zmieniły sytuacji. Zwyciężył Łukasz Mincewicz, pokonując dystans za 25 min. 35 sek. i popełniając 7 błędów na strzelaniu. Trzecie miejsce zajął Dominik Nowickas z czasem 29 min. 38 sek., pudłując 9 razy.

Dziewczęta 2009 r. ur. i młodsze startowały na dystansie 4 km ze strzelaniem 3 razy leżąc, gdzie za każdy niecelny strzał do czasu pokonania dystansu dodawano po 30 sek. Nika Kunczina na pierwszym strzelaniu pudłowała 2 razy i ślizgnęła na 2 pozycji. Na drugim strzelaniu także pudłowała dwa razy i wyszła na prowadzenie. Jeden błąd na ostatnim strzelaniu umocnił na prowadzeniu i Nika Kunczina finiszowała na 1 miejscu z wynikiem 20 min. 46 sek. Na trzecim schodku podium stanęła Amelia Bernatowicz. Amelia na strzelnicy pomyliła się 7 razy, pokonując 4 km za 22 min. 11 sek.