Diana Tabunowa z Mickun mistrzynią Litwy w tenisie stołowym

Diana Tabunowa z trenerem Markiem Vaitonisem, fot. Facebook.com
W miniony weekend w Wileńskiej Szkole Sportowej „Tauras” odbyły się Mistrzostwa Litwy w Tenisie Stołowym, w których rywalizowali tenisiści urodzeni w 2008 roku i młodsi. Złoto mistrzostw wywalczyła uczennica Gimnazjum w Mickunach Diana Tabunowa.

Ogółem w Mistrzostwach Litwy w Tenisie Stołowym wzięło udział 36 chłopców oraz 36 dziewczynek z całej Litwy, wśród nich było 4 tenisistów z Mickun (rejon wileński).

Diana Tabunowa zwyciężyła we wszystkich rozgrywkach grupowych i trafiła do finału, gdzie po zaciętej walce pokonała tenisistkę z Poniewieża 3:1. Mickunianka zdobyła złoto oraz prawo do reprezentowania Litwy na Mistrzostwach Europy w tenisie stołowym dla dzieci i młodzieży w Strasburgu.

Inny z podopiecznych trenera Marka Vaitonisa – Sebastian Stefanowicz – na tych mistrzostwach zdobył wysokie 7. miejsce.

Wyniki uczniów nauczyciela WF-u w Gimnazjum w Mickunach i trenera Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego Marka Vaitonisa od kilku lat są na najwyższym poziomie. Niemal na każdych zawodach podopieczni tego trenera stają na najwyższych stopniach podium. Przed tygodniem dziewczęta wywalczyły grupowe złoto, a chłopcy – srebro w zawodach lekkoatletycznych rejonu wileńskiego.

Na podstawie: Inf.wł.