Dobry start Karola Dąbrowskiego na Mistrzostwach Europy w biatlonie

Karol Dąbrowski, fot. Archiwum Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego
W sobotę Karol Dąbrowski dobrze przejawił siebie w zawodach sprintu na Otwartych Mistrzostwach Europy w czeskim mieście Nove Mesto na Morave.
Biatloniści rywalizowali na dystansie 10 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karny krąg długości 150 m. Karol Dobrze rozpoczął wyścig, szybko pokonał pierwsze okrążenie 3,3 km, a na pierwszym strzelaniu zrobił tylko jeden błąd. Po pokonaniu dodatkowych 150 metrów Karol na kolejne okrążenie 3,3 km wyślizgnął na 25 pozycji ze stratą 40 sek. do lidera. Kolejne 3,3 km do drugiego strzelania Karol pokonał bardzo szybko odrabiając straty, jednak na drugim strzelaniu zarobił aż dwa karne kręgi i po ich pokonaniu na ostatni krąg do mety wyruszył na 35 pozycji. Zawdzięczając dobrej fizycznej kondycji K. Dąbrowski szybko pokonał ostatnie 3,4 km i na mecie zajął 32 miejsce, pokonując 10 km za 24 min. 58,4 sek. (3 k. k.). Tomas Kaukėnas z Ignaliny zajął 27 miejsce z czasem 24 min. 46,8 sek. Wilnianin Rokas Suslavičius był 74 z czasem 27 min. 44,9 sek. w zawodach sprintu zwyciężył Norweg Helge Lars Birkeland z czasem 22 min. 40,1 sek. (0 k.k.)

W niedzielę najlepsza sześćdziesiątka biatlonistów rywalizowała w wyścigu na dochodzenie na dystansie 12,5 km ze strzelaniem leżąc + leżąc + stojąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karny krąg 150 metrów.

Biatloniści startowali z pozycji, uwzględniając wyniki sobotniego sprintu - Tomas Kaukėnas startował z 27 pozycji ze stratą 2 min. 06 sek. do lidera, a Karol Dąbrowski startował z 32 pozycji ze stratą 2 min. 18 sek. do lidera. Karol dobrze rozpoczął wyścig, szybko pokonał 2,5 km dystansu, ale porywisty wiatr przeszkodził celnemu strzelaniu leżąc i dokonane 2 błędy nie pozwoliły przybliżyć się do liderów. Na drugim strzelaniu leżąc Karol był bezbłędny i przed trzecim 2,5 km kręgiem zajmował 28 miejsce. Strzelając stojąc Karol popełnił jeden błąd i jechał na 27 miejscu. Na czwartym strzelaniu z pozycji stojąc Niemenczynianin pudłował jeszcze jeden raz i po pokonaniu dodatkowych 150 m dystansu na ostatnie 2,5 km do mety wyślizgnął się na 29 pozycji. Karol bardzo szybko pokonał ostatni krąg, wyprzedzając kilku rywali i na mecie finiszował na 25 miejscu, pokonując dystans 12,5 km za 37 min. 14,5 sek. Tomas Kaukėnas zajął 23 miejsce (36 min. 45,5 sek.).

Z Nove Mesto na Morave Karol wyrusza do słowackiego miasta Brezno - Osbrlie na zawody 7 edycji Pucharu Europy w biatlonie.

Gratulujemy naszym biatlonistom zdobytych wysokich miejsc na Mistrzostwach Europy i Karolowi Dąbrowskiemu życzymy sukcesów w Słowacji.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Redakcja Wilnoteki nie ponosi odpowiedzialności za treści artykułów nadesłanych.