Dwa złote medale Rūty Meilutytė w Pucharze Świata FINA

Na zdjęciu: Rūta Meilutytė podczas Mistrzostw Świata w Pływaniu 2022, fot.ltuswimming.lt
Litewska pływaczka, mistrzyni olimpijska z 2012 roku Rūta Meilutytė w miniony weekend wywalczyła aż dwa złote medale podczas rozegranego w Berlinie I etapu Pucharu Świata FINA. W sobotę, 22 października, zdobyła złoto na dystansie 100 m stylem klasycznym, a w niedzielę, 23 października, była najlepsza na dystansie 50 m tymże stylem, z nowym rekordem Europy.

W sobotę, 22 października, Rūta Meilutytė w I etapie organizowanego przez Światową Federację Pływacką Pucharu Świata FINA wywalczyła złoty medal na dystansie 100 m stylem klasycznym. Jej wynik to 1 min. 3,07 sek.

W niedzielę, 23 października, w ostatnim dniu zawodów zdobyła drugi złoty medal również stylem klasycznym na dystansie 50 m z wynikiem 28,6 sek. To nowy rekord Europy, do rekordu świata zabrakło zaledwie 0,04 sek.

W tym tygodniu – 28-30 października – Rūta weźmie udział w kolejnym etapie Pucharu Świata FINA, który zostanie rozegrany w Toronto (Kanada), natomiast zwycięzcy sezonu zostaną wyłonieni po kolejnych zawodach rozegranych 3-5 listopada w Indianapolis (Stany Zjednoczone).

Przypomnijmy, bieżący sezon jest dla 25-letniej litewskiej pływaczki niezwykle udany.

W czerwcu została mistrzynią świata w pływaniu na 50 m stylem klasycznym i zdobyła brąz na 100 m tymże stylem, z kolei w sierpniu wywalczyła złoto Mistrzostw Europy w Pływaniu 2022 na dystansie 50 m stylem klasycznym i brąz na dystansie dwukrotnie dłuższym.

Do występów w zawodach pływackich Rūta wróciła w tym roku w wielkim stylu po 5-letniej przerwie.

Na podstawie: lrt.lt, lrytas.lt