Fantastyczny start Karola Dąbrowskiego

Karol Dąbrowski (od lewej) ze zwycięzcą konkursu - Krasmirem Anevem, fot.facebook.com/LietuvosBiatlonoFederacija
W Raubiczy na Białorusi trwają Mistrzowstwa Europy w Biathlonie. W biegu indywidualnym na dystansie 20 km świetnie wykazał się Polak z Wileńszczyzny Karol Dąbrowski. Zajął on 6. miejsce, co jest najlepszym wynikiem reprezentanta Litwy w tej rangi zawodach.

W trzech pierwszych seriach Karol Dąbrowski strzelał bez pudła i był poważnym kandydatem do medali. Niestety, podczas ostatniej serii dwukrotnie się pomylił.

Ostatecznie K. Dąbrowski zajął 6. miejsce. Do Rosjanina Matveja Elisiejeva, który był 5., Karolowi zabrało 47 sekund, a do zwycięzcy Bułgara Krasmira Aneva - 2 min. 16,5 sek.

Srebro i brąz mistrzostw wywalczyli Norwegowie Tarje Boe Endre Stroemsheim.

Żadnemu ze sportowców biorących udział w zawodach nie udało się celnie trafić we wszystkie 20 krążków.

Z ekipy litewskiej Deividas Demkovas zajął 80. miejsce, a Lukas Jakieliūnas - 97. Do finiszu dotarło 101 zawodników.

Na podstawie: lrt.lt,  facebook.com/LietuvosBiatlonoFederacija