Kolejne medale biatlonistów z rejonu wileńskiego

W dniu 17 marca, w drugim dniu Młodzieżowych Mistrzostw Litwy biathloniści rywalizowali w wyścigu indywidualnym na dystansie 12,5 km; 8 km; 6 km oraz 4 km ze strzelaniem leżąc + stojąc + leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał do czasu uzyskanego na dystansie dodawano po 45 sek.

Nikita Romanov
startował na dystansie 12,5 km. Nikita szybko pokonał pierwsze 2,5 km, na pierwszym strzelaniu leżąc popełnił jeden błąd i zajmował 2 miejsce. Strzelając stojąc popełnił dwa błędy i objął prowadzenie. Na trzecim strzelaniu leżąc i czwartym strzelaniu stojąc Nikita był bezbłędny. Ostatnie 2,5 km Nikita pokonał bardzo szybko i finiszował pierwszy, pokonując 12,5 km za 34 min. 07 sek. Romuald Aleksandrow i Ruslan Pukszto startowali na dystansie 8 km ze strzelaniem leżąc + stojąc + leżąc. Romuald Aleksandrow na strzelaniu leżąc pudłował raz, stojąc dwa i jeden na trzecim strzelaniu leżąc. Romuald Aleksandrow szybko ślizgnął po trasie i zajął trzecie miejsce, zdobywając drugi brązowy medal, pokonując 8 km. za 24 min. 17 sek. Rusłan Pukszto na trzech strzelaniach popełnił 4 błędy i na mecie zajął 4 miejsce z czasem 25 min. 02 sek.

Wiktoria Romanowa i Kamile Jakubauskaite w grupie dziewcząt 2002-2003 r. urodzenia miały do pokonania 6 km ze strzelaniem trzy razy leżąc. Wiktoria szybko pokonała 2 km, na pierwszym strzelaniu leżąc trafiła do czterech tarcz i objęła prowadzenie z 40-sekundową przewagą. Wiktoria na drugim i trzecim strzelaniu popełniła po dwa błędy i zwiększyła przewagę nad rywalkami. Po pokonaniu ostatniego kręgu do mety Wiktoria finiszowała pierwsza z ponad 2-minutową przewagą. Wiktoria Romanowa 6 km pokonała za 18 min. 52 sek. i zdobyła drugi złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Litwy w biatlonie. Kamile Jakubauskaite bardzo szybko jechała po dystansie, popełniła 8 błędów na strzelaniu, ale dzięki dobrej fizycznej kondycji zajęła drugie miejsce z czasem 19 min. 55 sek.

Marek Griniuk także nie najlepiej radził na strzelaniu, popełniając 8 błędów, ale silny wiatr nie pozwolił i pozostałym biatlonistom celnie wykonać strzelanie. Marek dystans pokonał za 24 min. 20 sek. i finiszował drugi, zdobywając srebrny medal. Aleksandr Ławrynowicz także zdobył drugi medal srebrny na dystancji 4 km. z wynikiem 26 min.50 sek.

Przedstawiciele Rejonu Wileńskiego zdobyli najwięcej medali - 12: 4 złote, 6 srebrnych i 2 brązowe. Sportowcy z Onikszt, Ignaliny i Wilna zdobyli po 8 medali.

Gratulujemy medalistom i życzymy kolejnych sukcesów.