Kolejne starty Karola Dąbrowskiego

Karol Dąbrowski, fot. vrsa.lt
Pierwszy tydzień startów w biatlonowym Pucharze Świata dla reprezentanta Litwy, wychowanka Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego, Karola Dąbrowskiego był udany. Zmagania najlepszych biatlonistów odbywały się w ubiegłym tygodniu w Östersund, w Szwecji.
28 listopada, w Östersund, Karol Dąbrowski uczestniczył w biatlonowych wyścigach indywidualnych mężczyzn na 20 km. Biatlonista z rejonu wileńskiego bardzo dobrze rozpoczął wyścig. Szybko jechał przez pierwsze 4 km, strzelając w pozycji leżąc - był bezbłędny. Niestety, z powodu kłopotów ze złamaną nartą stracił ponad 2 minuty i na mecie był 90.

Inny reprezentant Litwy, Tomas Kaukenas, zajął 78 miejsce. W biegu kobiet reprezentantki Litwy - Diana Rasimovičiūtė i Natalia Koczergina - zajęły odpowiednio 19 i 96 miejsce.

W ubiegłą sobotę najlepsi biatloniści świata rywalizowali w sprincie na 10 km ze strzelaniem leżąc i stojąc. Przez pierwsze 3,3 km dystansu Karol Dąbrowski niewiele przegrywał wobec lidera wyścigu Francuza Martina Fourcade. Porywisty wiatr przeszkadzał w pokazaniu wszystkich możliwości, niemniej Karol Dąbrowski pokonał 10 km w ciągu 29 minut 34 sekund, zajął 80 miejsce, wyprzedzając reprezentantów Polski, Krzysztofa Pływaczyka i Łukasza Szczurka.

Inny litewski biatlonista, Tomas Kaukėnas, zajął 71 miejsce, osiągając czas 29 minut 2 sekund. Zwyciężył po raz drugi z kolei Francuz Martin Fourcade (25 min 56 s).

Kolejne starty Karola Dąbrowskiego planowane są na 6 grudnia, w Hochfilzen, w Austrii.

Na podstawie: vrsa.lt