Medale narciarzy Rejonu Wileńskiego na Młodzieżowych Mistrzostwach Litwy w Ignalinie

26 i 27 września w Ignalinie odbyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Litwy w narciarstwie klasycznym na nartorolkach, w których wzięło udział prawie 50 narciarzy z Onikszt, Ignaliny, Wisagini, Wilna, Niemenczyna i Uciany, w tym 5 wychowanków Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego.

W pierwszym dniu zawodów narciarze rywalizowali stylem łyżwowym na dystansach 1, 2 lub 3 km. W grupie dziewcząt 2008-2007 r. ur. Miła Sienkiewicz i Milena Bernatowicz rywalizowały na dystansie 1 km ze startu wspólnego. Miła zamieszkała się na starcie, ale potem pojechała szybko, odrabiając straty i na półmetku prowadziła z 5-metrowa przewagą. Milena Bernatowicz jechała na trzeciej pozycji. Miła szybko pokonała ostatni stromy podbieg i na mecie była pierwsza z 5-sekundowa przewagą. Miła Sienkiewicz zdobyła złoty medal, potrzebując na pokonanie 1 kilometra 2 min. 39 sek. Milena Bernatowicz przed ostatnim podbiegiem wyprzedziła rywalkę z Ignaliny i na mecie zajęła 2 miejsce, zdobywając srebrny medal i pokonując dystans za 2 min. 44 sek. W tej samej grupie wiekowej wśród chłopców Łukasz Mincewicz miał do pokonania 2 km. Łukasz po pierwszym okrążeniu jechał na drugiej pozycji, na narciarskim stadionie ominął przedstawiciela Wilna i cały czas był na prowadzeniu. Na ostatnim podbiegu za 100 metrów do mety nasz zawodnik mocno przyśpieszył i był pierwszy na mecie z 7-sekundową przewagą. Łukasz Mincewicz 2 km pokonał za 5 min. 15 sek., zdobywając złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Litwy w narciarstwie klasycznym.

Łukasz Mincewicz na dystansie;

W drugim dniu zawodów narciarze rywalizowali na dystansach od 1 do 5 km stylem klasycznym. Startując w grupie dziewcząt 2007-2008 r. ur. ze startu wspólnego Milena Bernatowicz i Miła Sienkiewicz od razu wyszły na prowadzenie. Po pierwszych 700 metrach Milena prowadziła z 2-sekundową przewagą nad Miłą, lecz na ostatnim podbiegu Miła mocno przyśpieszyła, wymijając Milenę i zwyciężyła, pokonując 1 km za 2 min. 57 sek. i zdobywając drugi złoty medal Mistrzostw Litwy w narciarstwie. Milena Bernatowicz na mecie zajęła drugie miejsce, zdobywając srebrny medal i pokonując dystans za 3 min. 02 sek. W tej samej grupie wiekowej chłopców Łukasz Mincewicz i Witold Bystrycki mieli do pokonania 2 km. Łukasz dobrze rozpoczął wyścig i po pierwszym 1 km okrążeniu zajmował 3 miejsce, ale połamał się kijek i czas stracony na wymianę nie pozwolił utrzymać zajmowanej pozycji. Łukasz finiszował czwarty, pokonując dystans za 6 min. 11 sek. Witold Bystrycki zajął 5 miejsce z wynikiem 6 min. 16 sek. Daniel Buchowski w grupie wiekowej chłopców 2005-2006 r. ur. miał do pokonania 3 x 1 km. Daniel dobrze rozpoczął wyścig i po drugim okrążeniu jechał na 3 pozycji, ale upadł na ostatnim podbiegu i dał się wyprzedzić rywalowi z Ignaliny, na mecie zajmując 4 miejsce. Daniel Buchowski pokonał dystans 3 km za 7 min. 57 sek.