Medalowe żniwo biegaczy rejonu wileńskiego w Polsce

XXII Cross Gołdapski, fot. M. Kaczanowski
W dniu 20 września w Gołdapi odbył się Tradycyjny Cross Gołdapski, w którym wzięło udział ponad 400 biegaczy z Polski i Litwy. Na otwarciu zebranych witali Starosta Gołdapski Andrzej Ciołek, Burmistrz Gołdapi Marek Aleksander Miros, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej Marian Mioduszewski oraz dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi Marek Kuskowski. Starosta Gołdapski Andrzej Ciołek wręczył wyróżnienie dla Lecha Kowalczyka, Dariusza Boruckiego i Dariusza Jurewicza za wieloletnie zaangażowanie się w organizowaniu imprez, promowanie miasta i powiatu Gołdapskiego w kraju i za granicą. W ramach współpracy Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi i Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego w zawodach wzięli udział wychowankowie Szkoły Sportowej, którzy zdobyli aż 7 pierwszych miejsc. Zawodnicy rywalizowali na dystansach 200, 600, 1000, 1500 i 7200 metrów z podziałem na kategorie wiekowe.
Słoneczna pogoda, świąteczna atmosfera towarzyszyła dobremu nastroju w naszej ekipie. Nastrój jeszcze bardziej wzrósł po pierwszym starcie Kamili Stefanowicz na dystansie 1000 metrów. Kamila nie miała sobie równych w grupie dziewcząt 2003 r. ur., zwyciężając z czasem 5 min. 20 sek. W następnym biegu jeszcze dwa złote medale na dystansie 1000 m zdobyli Emilia Siawro i Dariusz Zabieło, zwyciężając wśród dwunastolatków. Emilia 1000 metrów pokonała za 5 min. 18 sek., a Dariusz dystans pokonał za 4 min. 36 sek. W biegu na 1500 m wśród dziewcząt 2000 r. ur. Karolina Sawko o ułamki sekund była lepsza na mecie, zwyciężając z czasem 6 min. 46 sek. Karina Mickevičiūtė dystans pokonała za 8 min. 10 sek. i zajęła 6 miejsce. Agnė Tylaitė była 7 z czasem 8 min. 12 sek., a Marta Sinkiewicz – 9, pokonując dystans za 8 min. 20 sek. Algis Dopolskas zajął 1 miejsce w grupie w grupie chłopców, zwyciężając z czasem 5 min. 43 sek. Arnold Lepiochin i Radosław Aleksandrow także zwyciężyli w swoich grupach. Arnold był najlepszy wśród chłopców 1997 r. ur., pokonując 1500 metrów za 5 min. 30 sek., a Radosław nie miał sobie równych wśród osiemnastolatków, zwyciężając z czasem 5 min. 27 sek.

Następnie na starcie biegu głównego stanęło ponad 90 zawodników i zawodniczek, którzy rywalizowali na dystansie 7,2 km. Naszego honoru bronili Kristina Zajanczkowskaja, Paulius Bieliūnas, Modestas Dirsė i powtórnie Radosław Aleksandrow. Po pokonaniu pierwszego kręgu 3,6 km na prowadzeniu był Michał Smalec. Paulius Bieliūnas biegł drugi, ustępując liderowi 30 metrów, Modestas Dirsė zajmował 5 miejsce, a Radosław Aleksandrow biegł 9. Kristina Zajanczkowskaja zajmowała 3 miejsce wśród kobiet. Po pokonaniu drugiego kręgu pierwszy na mecie był pięciokrotny zwycięzca tego biegu Michał Smalec, zwyciężając z czasem 23 min. 03 sek. Paulius Bieliūnas 7.2 km pokonał za 23 min. 56 sek. i zajął 2 miejsce. Modestas Dirsė finiszował 5 z czasem 25 min. 25 sek. Radosław Aleksandrow zajął 7 miejsce w kategorii OPEN i 1 miejsce w grupie chłopców do 20 lat, pokonując dystans za 26 min. 41 sek. Kristina Zajanczkowskaja zajęła 3 miejsce wśród kobiet, pokonując 7,2 km za 32 min. 49 sek.

Wszyscy uczestnicy po ukończeniu dystansu otrzymali okolicznościowe medale, zwycięzcy 1-3 miejsc – dyplomy i puchary. W biegu głównym zdobywcy 1-6 miejsc otrzymali dyplomy, puchary i nagrody rzeczowe. Po nagrodzeniu odbyło się losowanie nagród rzeczowych wśród uczestników zawodów. Wśród 100 różnorodnych nagród byli m. in. Telewizor, odkurzacz, mikrofalówka oraz sprzęt sportowy.

W przyszłą niedzielę, 28 września, sportowcy Gołdapi powalczą o medale Krosu Rejonu Wileńskiego.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Redakcja Wilnoteki nie ponosi odpowiedzialności za treści artykułów nadesłanych.