Miła Sienkiewicz – zwyciężczynią Pucharu Litwy w narciarstwie klasycznym

10 października w Oniksztach odbyła się ostatnia, 4 edycja Pucharu Litwy w narciarstwie klasycznym na nartorolkach, w których wzięło udział ponad 60 narciarzy z Onikszt, Ignaliny, Wisagini, Wilna, Niemenczyna i Uciany, w tym 5 wychowanków Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego. Zawody odbyli się w miejscowości „Medžių lajų takas” nieopodal Onikszt. Narciarze rywalizowali na dystansach od 2 do 15 km stylem klasycznym.

Startując w grupie dziewcząt 2007 r. ur. i młodsze ze startu wspólnego Milena Bernatowicz i Miła Sienkiewicz otwierały zawody startem na 2 kilometry. Po pierwszej połowie Milena prowadziła z 3-sekundową przewagą nad trójką goniących. Na drugiej połowie dystansu Milena jeszcze mocniej pojechała na nartorolkach i pierwsza przekroczyła metę, pokonując 2 km za 7 min. 17 sek. Miła Sienkiewicz na ostatniej prostej pośliznęła się i na mecie zajęła 4 miejsce, pokonując dystans za 7 min. 32 sek. W tej samej grupie wiekowej chłopców Łukasz Mincewicz miał do pokonania 4 km. Łukasz dobrze rozpoczął wyścig i po pierwszym kilometrze zajmował 3 miejsce, na drugim kilometrze przyśpieszył i jechał na 2 pozycji, kolejne dwa kilometry nie przynieśli zmian i Łukasz zachował 2 miejsce na mecie. Łukasz Mincewicz 4 km pokonał za 14 min. 30 sek. Emilia Mincewicz w grupie dziewcząt 2005-2006 r. ur. miała do pokonania 4 km. Emilia dystans pokonała za 17 min. 42 sek. i zajęła 8 miejsce.

Do generalnej klasyfikacji Pucharu Litwy zaliczano 3 najlepsze starty z czterech. Miła zwyciężyła w dwóch edycjach i w jednej była druga, uzbierała 146 punktów i zdobyła puchar za 1 miejsce. Milena Bernatowicz także zwyciężyła 2 razy i jeden raz była trzecią, uzbierała 143 punkty, zdobywając Puchar Litwy w narciarstwie za drugie miejsce. Łukasz Mincewicz zajął 4 miejsce w generalnej klasyfikacji, zdobywając 120 punktów. Emilia Mincewicz uplasowała się na 5 pozycji z 67 punktami. Daniel Buchowski zajął 6 miejsce, zdobywając 71 punkt, a Damian Rynkiewicz – 8 z 64 punktami.

Tym startem narciarze zakończyli zmagania na nartorolkach i rozpoczynają przyszykowanie do startów zimą na śniegu.

Gratulujemy Mile oraz Milenie i życzymy kolejnych sukcesów.