Mistrz Litwy w rejonie wileńskim

Zmagania w Kłajpedzie, fot. vilniaus-r.lt
Złoty medal zimowych Mistrzostw Litwy w Lekkoatletyce w grupie juniorów do lat 20 w biegu na 1500 metrów wywalczyła Agnieszka Koleśnik z rejonu wileńskiego. Dobrze spisali się również inni reprezentanci, nie zabrakło medali również w startach niejuniorskich.
Zimowe Mistrzostwa Litwy w Lekkoatletyce wśród dorosłych i juniorów do lat 20. odbyły się w dniach 18-19 lutego w Kłajpedzie. Bardzo dobrze w grupie rejonów zaprezentowali się lekkoatleci ze Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego - zespołowo zajęli 3. miejsce, zdobywając 3044 punkty.

Najlepsza spośród przedstawicieli rejonu wileńskiego okazała się Agnieszka Koleśnik, zdobywając złoty medal w grupie juniorów i 4. miejsce wśród kobiet w biegu na 1500 m. Czas biegu mistrzyni to 4 min 56 s. Karina Onufrijewa zajęła 8. miejsce, pokonując ten sam dystans w ciągu 5 min 20 s. Wioletta Godlewska zdobyła srebrny medal wśród kobiet w biegu na 1500 m z przeszkodami, pokonując dystans w czasie: 5 min 4 s. W biegu na 3000 m wśród kobiet Snežana Dopolskaitė zajęła 4. miejsce z czasem 11 min 9 s, zaś 5. miejsce zajęła Karina Onufrijewa, pokonując dystans w 11 min 20 s. W biegu na 800 m Wioleta Godlewska zajęła 9. miejsce z czasem 2 min 23,74 s.

Na dystansie 3000 m dobrze biegli Martynas Stanys i Valdas Dopolskas. Martynas Stanys zdobył brązowy medal Mistrzostw Litwy w grupie dorosłych, pokonując dystans w 8 min 36 s. Valdas Dopolskas osiągnął czas 8 min 59 s, co dało mu srebrny medal wśród juniorów, natomiast wśród dorosłych był to siódmy wynik. W biegu na 1500 m Valdas Dopolskas zajął 4. miejsce, pokonując dystans w 4 min 12 s. Dariusz Werkowski zdobył brązowy medal w biegu na dystansie 400 m w grupie juniorów i 11. miejsce wśród dorosłych; jego czas to 52,80 s. W biegu na 800 m Dariusz Werkowski zajął 5. miejsce z wynikiem 2 min 00 s.

Dyrektor Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego Marian Kaczanowski pogratulował wyników swoim podopiecznym i ich trenerom oraz życzył kolejnych sukcesów.

Na podstawie: vilniaus-r.lt