Niemenczynianin zwycięzcą biegu w Poniewieżu

Mirosław Błoszko (z prawej), fot. sportomokykla.vilniausr.lm.lt
Mirosław Błoszko, młody biegacz z Niemenczyna, został zwycięzcą biegu Berčiūnai-Panevėžys (Berczuny-Poniewież) na dystansie 3 km. Jak co roku, w międzynarodowym biegu wystartowali zarówno zawodowi biegacze, jak i amatorzy, między innymi z Podbrzezia i Niemenczyna. Uczestnicy biegu zmagali się na dystansie od 1 do 5 km, a najwytrwalsi mieli do pokonania aż 10 km.
W biegu na dystansie 3 km wystartowało 20 zawodników, między innymi z Szawel, Poniewieża i Kiejdan. Jednak to właśnie Mirosławowi Błoszce, przedstawicielowi Niemenczyna, od samego początku udało się przejąć prowadzenie. Jak informuje portal vilniaus-r.lt, Błoszko przez cały bieg albo prowadził, albo był w ścisłej grupie liderów.

Zacięta walka o najwyższe miejsce na podium rozegrała się na ostatnim, pięciusetmetrowym odcinku trasy. Mirosławowi Błoszce nie dorównał nikt. Młody biegacz przyśpieszył z takim impetem, że rywale nie mieli absolutnie żadnych szans. W rezultacie reprezentant Niemenczyna dotarł na metę z ponad 6-sekundową przewagą nad Tomasem Rezgisem z Szawel, jednym z najważniejszych swoich rywali.

Dobry wynik podczas biegu w Poniewieżu osiągnął też Vytautas Gražys (trener Mirosława Błoszki) z Podbrzezia, który na dystansie 10 km był szósty. Reprezentanci rejonu wileńskiego osiągnęli też dobre wyniki na odcinku 1 km. Adam Siemaszko zajął czwarte miejsce w kategorii chłopców, a Maria Strakowska uplasowała się na szóstej pozycji wśród dziewcząt.

Na podstawie: vilniaus-r.lt