Ogłoszenie o pracę: koordynator projektów w Instytucie Polskim w Wilnie

Fot. wilnoteka.lt
Instytut Polski w Wilnie – placówka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej realizująca od 1996 roku na Litwie zadania z obszaru dyplomacji publicznej i kulturalnej – poszukuje do swojego zespołu kandydata/kandydatki na stanowisko koordynatora projektów (praca na zastępstwo).

Osoba zatrudniona na tym stanowisku będzie odpowiedzialna za realizację projektów związanych z działalnością Instytutu Polskiego, w szczególności w obszarze teatru, nauki i edukacji oraz promocji. Wspomagać będzie także zespół w innych działaniach Instytutu w obszarze dyplomacji publicznej i kulturalnej.

Zadania (wybór):

  • planowanie i realizacja projektów związanych z dyplomacją publiczną i kulturalną, w szczególności w obszarze teatru, promocji polskiej nauki i szkolnictwa wyższego, edukacji, współpracy młodzieży, polityki historycznej i innych;
  • współpraca z polskimi i litewskim instytucjami w zakresie realizacji wspólnych projektów;
  • przygotowywanie materiałów informacyjnych do wykorzystania w działaniach promocyjnych Instytutu,
  • współpraca z zespołem Instytutu przy realizacji innych projektów w zależności od potrzeb, wykonywanie prac związanych z promocją Instytutu w Internecie i mediach (pomoc w przygotowywaniu materiałów promocyjnych, drobnych tłumaczeniach, monitoringu mediów, popularyzacja działalności Instytutu),
Wymagane kwalifikacje i umiejętności:

  • wykształcenie wyższe,
  • bardzo dobra znajomość języka polskiego oraz języka litewskiego,
  • doświadczenie zawodowe związane z realizacją ww. zadań,
  • bardzo dobra znajomość pakietu MS Office, obsługa narzędzi graficznych będzie dodatkowym atutem,
  • sprawność pisania tekstów o różnej długości i treści dla zróżnicowanych grup odbiorców,
  • praca w grupie i zdolności interpersonalne,
  • zdolność analitycznego myślenia i kreatywnego rozwiązywania problemów,
  • samodzielność oraz bardzo dobra organizacja czasu pracy, umiejętność pracy pod presją czasu.

Mile widziane kwalifikacje i umiejętności:

  • zainteresowanie i znajomość współczesnej polskiej kultury, dobre rozeznanie w świecie kultury, nauki w Polsce i na Litwie;
  • doświadczenie w organizacji i promocji wydarzeń w instytucjach kultury,
  • znajomość dodatkowych języków obcych (angielski/rosyjski),
  • obsługa klienta, cierpliwość,

Oferujemy:

  • dającą satysfakcję pracę w najbardziej aktywnym zagranicznym instytucie kultury na Litwie,
  • sympatyczną atmosferę pracy w ramach dobrze zintegrowanego zespołu,
  • dużą samodzielność w wykonywaniu zadań,
  • zatrudnienie na podstawie umowy o pracę na zastępstwo na okres do 2 lat,
  • zatrudnienie na pełen etat (40 godz./tyg.),
  • szczegóły zostaną ustalone z wybranym kandydatem.
  • uwaga: od czasu do czasu praca będzie wykonywana poza stałymi godzinami pracy, w tym wieczorem.
Wymagane dokumenty:

  • CV
  • list motywacyjny na maks. 2 strony (czcionka Arial, 12pt, pojedynczy odstęp) w języku polskim lub litewskim zawierający krótką koncepcję i pomysły na projekty związane z funkcjonowaniem Instytutu.
  • Zgoda na przetwarzanie danych osobowych w procesie rekrutacji.

Zgłoszenia przyjmowane będą do 30 października 2018 roku w wersji elektronicznej na adres: vilnius.sekretoriatas@instytutpolski.org z dopiskiem „praca”. Instytut Polski w Wilnie zastrzega sobie możliwość kontaktu jedynie z wybranymi kandydatami oraz prawo do powiadomienia o podjętej decyzji w sprawie obsadzenia stanowiska jedynie wybranego kandydata.