Srebrne medale laskarzy „Rudamina-Ardas” na Mistrzostwach Litwy

Drużyna laskarzy „Rudamina-Ardas”, fot. Archiwum Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego
W dniu 8 czerwca w Wilnie na stadionie przy Gimnazjum „Žemynos“ odbył się trzeci - decydujący - mecz o złote medale Mistrzostw Litwy w hokeju na trawie wśród dorosłych, w którym zmierzyły się drużyny „Rudamina-Ardas” i „Inta-Balic-Champingnons” z Szyrwint. Po zakończeniu regularnego sezonu do superfinału trafili zdobywcy 1 i 2 miejsca, aby w bezpośrednim pojedynku do 2 wygranych zwycięstw wyłonić zwycięzcę Mistrzostw Litwy.
W pierwszym spotkaniu 2 czerwca spotkanie w podstawowym czasie skończyło się remisem 0:0, a w serii rzutów karnych zwycięstwo odnieśli nasi laskarze z wynikiem 4:3. w drugim spotkaniu nasi laskarze dążyli do zwycięstwa i dominowali na boisku, ale popełnili błędy w podawaniu piłki, z czego skorzystali laskarze z Szyrwint, strzelając bramkę w kontrataku. Wynik po dwóch spotkaniach był remisowy 1:1. Trzecie spotkanie laskarze „Rudamina-Ardas” rozpoczęli skoncentrowanie i nastrojeni na zwycięstwo, dominowali na boisku i oblężyli bramkę przeciwnika, ale nie zdołali zdobyć szybkiego gola. W połowie pierwszej tercji gra się wyrównała. Po błędzie naszego obrońcy straciliśmy bramkę i z wynikiem 1:0 prowadzenie objęli laskarze z Szyrwint. Po kilku minutach sędziowie nieobiektywnie przyznali rzut karny do naszej bramki, który pomyślnie realizowali Szyrwincianie, obejmując prowadzenie 2:0. Jednak nasi laskarze nie załamali się. Po szybkim kontrataku w polu karnym przez bramkarza z Szyrwint został przewrócony Tomasz Kuszlewicz, ale sędzia nie dał rzutu karnego i ograniczył się małym rożnym. Druga połowa spotkania rozpoczęła się atakami naszych laskarzy, ale napastnicy strzelali niecelnie lub bramkarz skutecznie bronił. Po kolejnym błędzie laskarze Szyrwint zdobyli trzeciego gola i praktycznie zwycięstwo w meczu. W połowie gry za niezgodę z decyzją sędzi 10 min karnych otrzymał trener zespołu Marian Grzybowski. Grając w osłabionym składzie, przepuściliśmy bramkę i końcowy wynik meczu był 4:0 dla laskarzy „Inta-Balic-Champingnons” z Szyrwint.

Po siedmiu latach z rzędu zdobywania złotych medali w tym roku nasi laskarze zdobyli srebrne.