Starty biatlonistów Rejonu Wileńskiego na zawodach Biatlonowego Pucharu Świata i Europy w niemieckim Oberhof i Arber

13 stycznia w Oberhofie podczas 5 edycji Pucharu Świata w biatlonie najsilniejsi biatloniści świata rywalizowali w sprincie na 10 km ze strzelaniem leżąc + stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 150 m długości.

Karol Dąbrowski szybko ślizgnął na nartach, ale strzelając leżąc popełnił 2 błędy, na strzelaniu stojąc pudłował raz i na mecie zajął 74 miejsce, pokonując dystans za 27 min. 54,0 sek.

15 stycznia odbyły się wyścigi sztafet 4x7,5 km. Karol Dąbrowski startując na 1 zmianie strzelanie leżąc wykonał bardzo szybko, trafiając do 5 tarcz z 5 naboi i na kolejne okrążenie wyślizgnął na 8 pozycji ze stratą 4,9 sek. do lidera. Na strzelaniu stojąc sięgnął po dwa dodatkowe naboje i na ostatnie 2,5 km do mety wyślizgnął na 15 pozycji ze stratą 40,4 sek. Karol Dąbrowski szybko pokonał długie podbiegi, wyprzedzając kilu rywali, i zmianę przekazał dla Vytautasa Stroli na 13 pozycji, tracąc do lidera 40,4 sek. Vytautas nie kręcił karnych rund i na trzecią zmianę wyprawił Tomasa Kaukenasa na 13 pozycji ze stratą 1 min. 51,4 sek. Tomas na strzelaniu stojąc z 8 naboi trafił do 4 tarcz i musiał pokonać dodatkowo 150 m dystansu. Tomas sztafetę przekazał dla Maksima Fomina na 15 pozycji, tracąc do lidera 3 min. 44 sek. Maksim strzelnie wykonał bezbłędnie i finiszował na 17 miejscu ze stratą 5 min. 36 sek. Sztafeta Litwy dystans 30 km pokonała za 1 godz. 28 min. 04,3 sek. Zwyciężył kwartet Francji z czasem 1 godz. 22 min. 28,0 sek.

Sara Urumowa i Nikita Romanow startowali w niemieckim Arber na I edycji Pucharu Europy w biatlonie. 14 stycznia biatloniści rywalizowali w sprincie ze strzelaniem leżąc i stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karną rundę 150 m długości. Juniorzy Sara i Nikita za rywali mieli wiekowo o wiele starszych rywali i od początku nie liczyliśmy na wysokie miejsca wśród seniorów.

Sara Urumowa

Sara Urumowa na strzelaniu popełniła 3 błędy, 7,5 km pokonała za 29 min. 12,9 sek. i zajęła 120 miejsce wśród 135 startujących. Nikita Romanow miał do pokonania 10 km. Nikita na strzelaniu leżąc pudłował raz, strzelanie stojąc wykonał bezbłędnie i na mecie zajął 98 miejsce wśród 148 startujących, pokonując dystans za 29 min. 16,5 sek.

16 stycznia biatloniści ponownie startowali w sprincie. Sara Urumowa na strzelaniu popełniła 3 błędy i zajęła 121 miejsce wśród 133 biatlonistek. Nikita Romanow rywalizował na dystansie 10 km. Nikita na strzelaniu leżąc i stojąc popełnił po dwa błędy i na mecie zajął 126 miejsce wśród 161 startujących, pokonując 10 km za 30 min. 44,4 sek.