Sukces biatlonistów rejonu wileńskiego

Letnie Mistrzostwa Litwy w Biatlonie, fot. vilniaus-r.lt
W dniach od 12 do 13 sierpnia w Ignalinie odbywały się Letnie Mistrzostwa Litwy w Biatlonie. Zawodnicy z rejonu wileńskiego aż siedem razy stawali na podium.
Już w pierwszym dniu zawodów złoty medal udało się wywalczyć Karolowi Dąbrowskiemu z Niemenczyna. Był on najlepszy w sprincie ze strzelaniem, leżąc i stojąc, na dystansie 10 km. Srebrny medal zdobyła Karolina Banel z Mościszek na dystansie 6 km ze strzelaniem leżąc i stojąc. Brązowy medal Letnich Mistrzostw Litwy w Biatlonie zdobył Adam Mikielewicz w rywalizacji na dystansie 6 km.

Drugiego dnia zawodów biatloniści rywalizowali w wyścigu na dochodzenie. W tej konkurencji „złoto” również przypadło Karolowi Dąbrowskiemu. W rywalizacji dziewcząt srebrny medal, jak i poprzedniego dnia, powędrował do Karoliny Banel. Z brązowymi medalami wrócili z zawodów Edwin Tomaszewicz i Šarunas Jukna.

Na podstawie: vilniaus-r.lt