Udany start Karola Dąbrowskiego w Norwegii

W dniu 18 listopada sprintem na 10 km w Otwartych Mistrzostwach Norwegii najsilniejsi biatloniści świata rozpoczęli sezon zawodów 2017-2018 roku. To był generalny sprawdzian przed pierwszą edycją Pucharu Świata w biatlonie, który odbędzie się w dniach 24 listopada - 3 grudnia w szwedzkim Oestersund.

Francuz Martin Furcade po raz kolejny udowodnił, że jest najlepszym biatlonistą ostatnich lat i tym razem zwyciężył w sprincie, strzelając 2 razy bezbłędnie, pokonując 10 km za 24 min. 20 sek.

Najlepszym z litewskich biatlonistów był Niemenczynianin Karol Dąbrowski, który na dwóch strzelaniach popełnił 2 błędy i zajął 66 miejsce wśród 162 startujących. Karol bardzo dobrze rozpoczął wyścig. Pierwsze strzelanie leżąc wykonał bezbłędnie i zajmował 37 miejsce, tracąc do lidera 42 sek. na drugim strzelaniu stojąc popełnił 2 błędy i po pokonaniu karnych kręgów zajmował 74 miejsce. Karol Dąbrowski ostatnie kilometry do mety pokonał bardzo szybko i na mecie zajął 66 miejsce, pokonując dystans za 27 min. 19 sek. Vytautas Strolia zajął 80 miejsce z rezultatem 27 min. 38 sek. Tomas Kaukėnas 10 km pokonał za 28 min. 05 sek. i finiszował 91, a Rokas Suslavičius zajął 128 miejsce z czasem 29 min. 10 sek.

Gratulujemy Karolowi i życzymy celnych strzałów 26 listopada na zawodach Pucharu Świata.