Wielki Tydzień – nabożeństwa w Wilnie i na Wileńszczyźnie


Fot. wilnoteka.lt
Od Wielkiego Czwartku, który w tym roku przypada 18 kwietnia, Kościół rozpoczyna uroczyste obchody Triduum Paschalnego, w czasie którego będzie wspominać mękę, śmierć i zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Obejmuje ono liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła – Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Sobotę – w Wielką Noc. Triduum kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania. Podajemy harmonogram nabożeństw świątecznych w języku polskim w kościołach na Litwie.
 

Wielki Czwartek

Wielki Piątek  (Droga Krzyżowa)

Wielki Piątek

Wielka Sobota

Wielkanoc

Poniedziałek
Wielkanocny

Wilno:

      

Kościół pw. św. Kazimierza (Nowa Wilejka)

ul. Satelitarna/Palydovo 15

18.00

-

18.00

18.00

7.00

9.00, 13.00

Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP (Zwierzyniec)

ul. Sołtańska/Sėlių g. 17

18.00

17.30

18.00

18.00

7.00

13.00

Kościół pw. Wszystkich Świętych

ul. Rudnicka/Rūdninkų 20/1

18.00

-

18.00

18.00

7.00

10.30

Kościół pw. św. Apostołów Piotra i Pawła

ul. Antokolska/Antakalnio1

17.00

17.00

17.00

17.00

9.00, 17.00

8.30, 13.00, 17.00

Kościół pw. Chrystusa Króla (Kolonia Wileńska)

ul. Czysta/Švarioji 3

19.00

18.15

19.00

19.00

7.00

9.00

Kościół pw. bł. Jerzego Matulewicza (Wirszuliszki)

plac bp J. Matulewicza/J.Matulaičio a. 3

18.00

-

18.00

18.30

7.00, 14.00

8.00, 14.00

Kaplica pw. św. Józefa (Zameczek/Pilaitė)

ul. Tolminkiemio 4

18.00

-

18.00

18.00

7.00

9.00

Kościół pw. Opatrzności Bożej

ul. Dobrej Rady/Gerosios Vilties g. 17

16.30

16.30

16.30

16.30

9.00, 13.00

8.30, 13.00

Sanktuarium pw. Miłosierdzia Bożego

ul. Dominikańska/Dominikonų 12

-

-

-

-

16.00

16.00

Kościół pw. Odnalezienia Krzyża Świętego (Kalwaria Wileńska)

ul. Kalwaryjska/Kalvarijų g. 327/)

18.00

14.00

18.00

18.00

7.00

9.00, 13.30

Kościół pw. Ducha Świętego

ul. Dominikańska/Dominikonų 8

19.00

15.00

19.00

20.00

7.00, 10.30

8.00, 9.00, 10.30, 12.00, 15.00, 18.00

Kościół pw. św. Teresy (Ostra Brama)

ul. Ostrobramska/Aušros vartų 14

17.00

10.30 (litewsko-polska)

17.00

19.00

7.00, 13.00, 17.00

13.00, 17.00

Kościół pw. św. Jakuba i św. Filipa (Dominikanów)

plac Łukiski /Lukiškių a. 10

20.00

15.00

20.00

23.00

7.00

16.00

Kościół pw. Królowej Pokoju (Nowa Wilejka)

ul. Zwycięstwa/Pergalės 34a

17.00

-

17.00

20.30

7.00

8.00, 10.00, 18.00 (litewsko-polska)

Kościół pw. św. Rafała

ul. Śnipiszki/Šnipiškių g.1

19.00

-

19.00

21.00

9.00, 13.00

 

8.00, 9.00, 13.00, 18.00

Kościół pw. św. Jana Bosko (Selezjanów)

ul. Erfurcka/Erfurto 3 (Leszczyniaki - Lazdinai)

17.00

16.00

17.00

21.30

9.00, 13.00

9.30, 13.00

Kościół pw. Wniebowzięcia NMP (Franciszkanów)

ul. Trocka/Trakų 9/1)

18.00 (litewsko-polska)

-

18.00 (litewsko-polska)

23.00 (litewsko-polska)

11.30, 13.00

11.30, 13.00

Parafia pw. św.Jana Pawła II w Wilnie (Centrum Duszpasterstwa)

al. Laisvės 88 (III piętro)

18.00 (litewsko-polska)

17.30 (litewsko-polska)

18.00 (litewsko-polska)

19.00 (litewsko-polska)

8.00

12.30 (litewsko-polska)

Kościół pw. Ducha Świętego w Grzegorzewie

19.00 (litewsko-polska)

-

19.00 (litewsko-polska)

20.00 (litewsko-polska)

8.00

12.00

Rejon wileński:

      

Kościół pw. Najświęszej Marii Panny Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia w Bezdanach

17.00

-

17.00

18.00

7.00

12.00

Kościół pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Marii Panny w Korwiu

18.00 (litewsko-polska)

-

18.00 (litewsko-polska)

19.00 (litewsko-polska)

8.00 (litewsko-polska)

13.00 (litewsko-polska)

Kościół pw. św. Rafała Kalinowskiego w Niemieżu

18.00 (litewsko-polska)

18.00 (litewsko-polska)

17.00 (litewsko-polska)

20.00 (litewsko-polska)

7.00

10.00

Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny, Matki Dobrej Rady w Rudominie

19.00 (litewsko-polska)

-

19.00 (litewsko-polska))

19.00 (litewsko-polska)

7.00

8.00, 12.00

Kościół pw. Błogosławionego M. Sopoćki w Czarnym Borze

17.00 (litewsko-polska)

-

17.00 (litewsko-polska)

18.00 (litewsko-polska)

6.00 (litewsko-polska)

13.00 (litewsko-polska)

Kaplica w Skojdziszkach

-

-

-

-

-

14.00

Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Olanach

17.00

16.30

17.00

18.00

6.00

9.00

Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mejszagole

19.00

(litewsko-polska)

18.00

19.00

(litewsko-polska)

 

21.00

(litewsko-polska)

9.00

(litewsko-polska),

11.30 (litewsko-polska)

11.30

Kaplica w Szawlach

-

-

-

-

-

7.30

Kościół pw. Świętej Trójcy w Suderwi

18.00 (litewsko-polska)

17.15 (litewsko-polska)

18.00 (litewsko-polska)

18.00

7.00

11.00

Kościół pw. św. Jerzego w Bujwidzach

17.00

-

18.00

20.00

9.00

12.00

Kościół pw. Matki Bożej Królowej Rodziny w Mościszkach

-

-

-

19.00

-

-

Kościół pw. Matki Boskiej Ostrobramskiej w Kienie

19.00

-

19.00

20.00

9.00

10.30

Kościół pw. św. Anny w Duksztach

17.00

-

16.00

20.00

8.00

10.00

Kościół pw. św. Antoniego z Padwy w Jęczmieniszkach

17.00

16.00

17.00

18.00

7.00

9.00

Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Kowalczukach

18.00

17.00

18.00

18.00

9.00

(litewsko-polska)

10.00

Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Ławaryszkach

18.00

-

18.00

18.00

7.30

12.00

Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny w Szyłanach

18.00

17.30

18.00

19.00

8.00

10.00

Kościół pw. św. Stanisława biskupa w Rzeszy

17.00

-

17.00

19.00 (litewsko-polska)

7.00

11.30

Kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Porudominie

18.00

-

18.00

20.00

8.00

11.00

Kaplica w Prudziszkach

-

-

-

-

-

-

Kaplica w Mariampolu

-

-

-

-

-

9.00

Kościół pw. św. Michała Archanioła w Niemenczynie

17.00

-

17.00

17.00

6.30

9.00, 10.30

Kościół pw. św. Feliksa de Walois w Sużanach

17.00

-

17.00

17.00

10.00

12.00

Kaplica w Skirlanach

-

-

-

13.30

-

13.30

Kościół pw. św. Michała Archanioła w Rukojniach

19.00

18.00

(ulicami Rukojń)

19.00

19.00

7.00

9.00, 12.00

Kaplica w Dobromyśle

-

-

-

-

9.00

10.30

Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Podbrzeziu

19.00 (litewsko-polska)

18.00 (litewsko-polska)

19.00 (litewsko-polska)

20.00 (litewsko-polska)

9.00

(litewsko-polska)

 

12.15

Kościół pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Wojdatach

19.00 (litewsko-polska)

20.30 (litewsko-polska)

 

19.00 (litewsko-polska)

20.00 (litewsko-polska)

8.00

11.00

Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej i św. Kazimierza w Miednikach

18.00

17.00

(ulicami Miednik)

16.00

21.00

6.00, 12.00

9.00, 12.00

Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Mickunach

18.00

18.00 (litewsko-polska)

18.00 (litewsko-polska)

19.00 (litewsko-polska)

7.00, 9.00

9.00, 11.00

Kościół pw. św. Michała Archanioła w Szumsku

19.00

18.30

19.00

20.00

7.00

12.00

Kaplica pw. Dobrego Pasterza w Wielucianach

-

-

-

-

9.30

-

Rejon solecznicki:

      

Kościół pw. Matki Boskiej Różańcowej w Dziewieniszkach

14.30

-

14.30

14.00

9.00

10.20

Kościół pw. Najświętszej Marii Panny, Matki Miłosierdzia w Norwiliszkach

-

-

-

-

13.00

-

Kościół pw. św. Michała Archanioła w Taboryszkach

19.00

-

19.00

16.00

9.00

13.00

Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Turgielach

16.30

15.00

16.30

19.00

6.00

9.00

Kaplica w Starej Wiosce

-

-

-

-

-

-

Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Marii Panny w Koleśnikach

17.00 (litewsko-polska)

-

17.00 (litewsko-polska)

20.00 (litewsko-polska)

7.00 (litewsko-polska)

12.00

Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Podborzu

19.00

18.30

19.00

17.30

9.00

11.00

Kaplica w Tietiańcach

-

-

-

16.00

-

-

Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Rudnikach

17.00 (litewsko-polska)

-

17.00 (litewsko-polska)

19.00 (litewsko-polska)

7.00

11.00

Kościół pw.Wniebowstąpienia Pańskiego w Ejszyszkach

18.00

17.15

(litewsko-polska)

19.00

(litewsko-polska)

 

21.00

(litewsko-polska)

7.00

8.30, 12.00

Kaplica w Dajnowie

19.00

18.00

19.00

21.00

7.00

-

Kościół pw. św. Anny w Jaszunach

18.00

18.00

19.00

20.00 (litewsko-polska)

 

7.00

11.30

Kościół pw. św. Jerzego w Małych Solecznikach

18.00

18.00

18.00

19.00

7.00

10.00

Kościół pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kamionce

16.00

15.30

16.00

16.00

9.00

13.00

Kaplica w Sangieliszkach

-

-

-

-

-

-

Kościół pw. św. Piotra Apostoła w Solecznikach

17.30 (litewsko-polska)

17.00 (litewsko-polska

18.30 (litewsko-polska)

19.00 (litewsko-polska)

 

7.00, 12.00

10.30, 12.00

Kaplica w Czużakampiach

-

-

-

-

14.00

-

Rejon trocki:

      

Bazylika pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Trokach

17.00

-

17.00

17.00

7.00

10.00

Kaplica pw. Najświętszej Marii Panny w Wace Trockiej

-

-

-

-

8.30

-

Kościół pw. św. Trójcy w Rykontach

19.00 (litewsko-polska)

-

19.00 (litewsko-polska)

19.00 (litewsko-polska)

9.00

8.30

Kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Benedykta w Starych Trokach

19.00

-

19.00

20.00

9.00

11.00 (litewsko-polska)

Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Połukniu

17.00

16.30

17.00

19.00

9.00 (litewsko-polska)

9.00

Kościół pw. Najświętszego Serca Jezusa w Rudziszkach

19.00 (litewsko-polska)

19.00 (litewsko-polska)

19.30 (litewsko-polska)

21.00 (litewsko-polska)

7.00

(litewsko-polska)

 

13.00

Kaplica w Gaju

-

-

-

-

-

-

Kościół pw. Zwiastowania Najświętszej Marii Panny w Landwarowie

17.00

-

17.00

22.00

9.00

10.00

Rejon święciański:

      

Kościół pw. Wszystkich Świętych w Święcianach

18.00 (litewsko-polska)

-

18.00 (litewsko-polska)

20.00 (litewsko-polska)

7.00 (litewsko-polska)

9.00

Kościół pw. Opatrzności Bożej w Balingródku

18.00

-

20.00

18.00

7.00

10.00

Kościół pw. Matki Boskiej Bolesnej (parafia św. Edwarda) w Nowych Święcianach

-

-

-

-

9.00

10.30

Kościół pw. św. Kazimierza w Powiewiórce

17.00

16.00

17.00

18.00

7.00

-

Kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny Królowej Rodzin w Podbrodziu

17.30

16.30 (litewsko-polska)

-

21.00

7.00

10.00

Kościół pw. św. Piotra i Pawła w Karkożyszkach

19.00

18.00

19.00

20.30

9.00

-

Kaplica w Ornianach pw. Matki Boskiej Częstochowskiej

-

-

-

-

11.00 (litewsko-polska)

-

Kościół pw. Najświętszej Marii Panny Szkaplerznej w Adutiszkach

17.30 (litewsko-polska)

Po 17.30 (litewsko-polska) mszy

17.30 (litewsko-polska)

20.00 (litewsko-polska)

08.00 (litewsko-polska)

12.00 (litewsko-polska)

W innych kościołach na Litwie:

      

Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej w Tylży

-

-

-

-

-

-

Kościół pw. Najświętszego Serca Jezusa w Turmontach

-

-

-

20.30 (litewsko-polska)

9.00

(litewsko-polska)

 

12.00

Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dubiczach

18.00 (litewsko-polska)

-

18.00 (litewsko-polska)

19.00 (litewsko-polska)

7.00 (litewsko-polska)

11.00 (litewsko-polska)

Kościół pw. św. Pawła Apostoła w Wisagini

17.30 (litewsko-polska-rosyjska)

17.30 (litewsko-polska-rosyjska)

18.00 (litewsko-polska-rosyjska)

17.30 (litewsko-polska- rosyjska)

8.00

(litewsko-polska-rosyjska)

10.00 (litewsko-polska)

Kościół pw. Świętej Trójcy w Wędziagole

18.00 (litewsko-polska)

-

18.00 (litewsko-polska)

18.00 (litewsko-polska)

9.00

(litewsko-polska)

 

9.00

Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Puszkach

-

13.30

14.00 (litewsko-polska

14.00 (litewsko-polska

10.00 (litewsko-polska

13.00 (litewsko-polska

Kościół pw. Jezusa Ukrzyżowanego w Gajdach

-

-

-

16.00

13.00

15.00

Kościół pw. Matki Boskiej Szkaplerznej w Druskiennikach

-

16.00

-

-

9.30

10.30

Data: 
18.04.2019 - 17:00 - 22.04.2019 - 15:00