Biatloniści rejonu wileńskiego zwycięzcami biatlonowego pucharu Polski w Jakuszycach

W dniach 16-17 grudnia w Jakuszycach odbyły się zawody Pucharu Polski w biatlonie. Zawody miały międzynarodowy charakter, gdyż w zawodach uczestniczyli biatloniści z Czech, Litwy i Polski. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego - Wiktoria i Nikita Romanowie, zdobywając Puchar Polski w biatlonie.

W pierwszym dniu zawodów biatloniści rywalizowali w sprincie z dwoma wizytami na strzelnicy. Silny porywisty wiatr i mgła przeszkadzały biatlonistom na strzelnicy i zaledwie kilku biatlonistom udało się trafić do wszystkich tarcz.

W pierwszym dniu zawodów
w grupie dziewcząt ur. 2003-2005 r. najlepiej powodziło się Wiktorii Romanowej w sprincie na 3 km z dwukrotnym strzelaniem na leżąco do dużych tarcz. Wiktoria była najlepsza w biegu na nartach. W pierwszym okrążeniu trafiła do wszystkich tarcz i zajmowała pierwszą pozycję.

W drugim strzelaniu także była bezbłędna i zdecydowanie zwyciężyła, pokonując 3 km w 12 min. 43 sek. Kamilė Jakubauskaitė w pierwszym strzelaniu popełniła jeden błąd i na mecie zajęła 4. miejsce z czasem 14 min. 16 sek. Marek Griniuk, startując na dystansie 4,5 km, także w strzelaniu popełnił błąd i na mecie zajął 6. miejsce z wynikiem 18 min. 52 sek. Romuald Aleksandrow w grupie chłopców
ur. 2001-2002 r.  miał do pokonania 6 km z dwukrotnym strzelaniem na leżąco do małych tarcz, gdzie za niecelny strzał miał do pokonania karną rundę 100 m. Romuald w pierwszym strzelaniu popełnił jeden błąd i zajmował drugie miejsce. W drugim strzelaniu Niemenczynianin pudłował dwa razy, ale zawdzięczając dobrej fizycznej kondycji szybko pokonał ostatni krąg do mety i finiszował z czasem 21 min. 45 sek., zdobywając puchar za trzecie miejsce. Nikita Romanow i Rusłan Pukszto startowali na dystansie 7,5 km ze strzelaniem na leżąco i na stojąco. Nasi biatloniści nie mieli szczęścia z pogodą. Silne podmuchy wiatru przeszkodziły celnemu strzelaniu i w końcowym protokole Nikita zajął 7., a Rusłan 15. miejsce.

Drugi dzień zawodów przywitał biatlonistów piękną słoneczną pogodą i lekkim mrozem. Dobry nastrój wśród naszych sportowców po zawodach był jeszcze lepszy, gdyż wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego czterokrotnie stanęli na podium. W grupie juniorów młodszych Nikita Romanow bardzo szybko pokonał pierwsze 2,5 km, strzelając na leżąco trafił do 5 tarcz i objął prowadzenie. Na drugim strzelaniu na stojąco popełnił jeden błąd i musiał pokonać dodatkowe 150 m dystansu. Jednak to nie przeszkodziło naszemu zawodnikowi szybko pokonać ostatnie 2,5 km i finiszował
 na 1. miejscu, zdobywając puchar Polski w biatlonie. Nikita Romanow 7,5 km pokonał za 25 min. 14 sek.

Podwójne zwycięstwo w grupie dziewcząt
ur. 2003-2005 r. przypadło Wiktorii Romanowej i Kamilė Jakubauskaitė. Wiktoria na dwóch strzelaniach znów strzelała bezbłędnie, szybko jechała na całym dystansie i odniosła drugie zwycięstwo w biatlonowym Pucharze Polski, pokonując 3 km za 11 min. 55 sek. Kamilė tym razem trafiła do wszystkich 10 tarcz, szybko pokonała 3 km dystansu i zajęła 2. miejsce z czasem 12 min. 51 sek. W tej samej grupie chłopców Marek Griniuk rywalizował na dystansie 4,5 km. Marek na dwóch strzelaniach był bezbłędny, 4,5 km pokonał za 16 min. 22 sek. i zdobył puchar za 2. miejsce. Romuald Aleksandrow pudłował 4 razy i zajął 7. miejsce na dystansie 6 km, a Rusłan Pukszto także popełnił 4 błędy i finiszował 8. na dystansie sprintu 7,5 km.

Gratulujemy medalistom i życzymy kolejnych sukcesów.