Medale biathlonistów z Niemenczyna w Ignalinie

16 września w Ignalinie odbyły się Letnie Mistrzostwa Litwy wśród młodzieży szkolnej w biathlonie. W zawodach wzięli udział biathloniści z Wisagini, Ignaliny, Onikszt, Wilna oraz wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego z Niemenczyna. Rywalizowano w sprincie na nartorolkach i krosie z podziałem na grupy wiekowe. Biathloniści startujący na nartorolkach ze strzelaniem leżąc + stojąc za każdy niecelny strzał mieli do pokonania karny krąg 150 metrów.
W grupie wiekowej chłopców ur. 1998-1999 w sprincie na 7,5 km startował Nikita Romanow. Nasz biathlonista bardzo szybko pokonał pierwszy krąg, strzelając leżąc pudłował dwa razy, ale po pokonaniu karnych kręgów był na prowadzeniu. Strzelając stojąc także pomylił się dwukrotnie, szybko pokonał dodatkowe 300 m i po pokonaniu ostatniego kręgu pierwszy był na mecie. Nikita Romanow 7,5 km pokonał w 21 min. 06 sek. i zdobył złoty medal Uczniowskich Mistrzostw Litwy w biathlonie. Romuald Aleksandrow i Rusłan Pukszto startowali na dystansie 6 km. Romek szybko jechał na nartorolkach, popełnił po dwa błędy na strzelaniu leżąc i stojąc, a na mecie zajął 6 miejsce z wynikiem 19 min. 58 sek. Rusłan Pukszto pierwsze strzelanie wykonał bezbłędnie i zajmował drugie miejsce, ale na drugim strzelaniu stojąc pudłował trzy razy, po pokonaniu karnych kręgów i ostatnich 2 km na mecie zajął 7 miejsce, pokonując 6 km za 23 min. 06 sek.

Bardzo dobrze wystąpiły Wiktoria Romanowa i Kamila Jakubauskaite, stając na podium w sprincie ze strzelaniem dwa razy z pozycji leżąc. Wiktoria na pierwszym strzelaniu leżąc pudłowała raz i objęła prowadzenie. Drugie strzelanie wykonała bezbłędnie i po pokonaniu ostatniego kręgu zdecydowanie zwyciężyła, zdobywając złoty medal Uczniowskich Mistrzostw Litwy w Biathlonie. Wiktoria Romanowa 4 km pokonała w 13 min. 14 sek. Kamila Jakubauskaite na pierwszym strzelaniu pudłowała cztery razy i jechała na 5 miejscu. Na drugim strzelaniu pomyliła się trzy razy, i, zawdzięczając dobrej kondycji fizycznej, po pokonaniu ostatniego kręgu finiszowała na trzecim miejscu. Kamila Jakubauskaite wywalczyła brązowy medal, uzyskując czas 16 min. 24sek.

Bardzo dobrze rejon wileński prezentowali Jakub Giedrys i Marek Griniuk, którzy po raz pierwszy wzięli broń do rąk. Najmłodsi biatloniści rywalizowali w biegu 3 x 1 km ze strzelaniem dwa razy leżąc z kłódki do dużych tarcz. Jakub na pierwszym strzelaniu pomylił się raz i zajmował trzecie miejsce. Na drugim strzelaniu był bezbłędny i objął prowadzenie. Marek Griniuk po pierwszym bezbłędnym strzelaniu biegł pierwszy. Na drugim strzelaniu pomylił się raz i zajmował drugie miejsce, ustępując zaledwie kilka sekund do Jakuba. Na ostatnim kręgu do mety biathloniści z Niemenczyna między sobą walczyli o 1 miejsce i szybciej o 2 sek. ostatni kilometr pokonał Marek Griniuk, zdobywając złoty medal z czasem 11 min. 12 sek. Srebrnym medalem został nagrodzony Jakub Giedrys, z wynikiem 11 min. 14 sek.

Gratulujemy medalistom Wiktorii, Kamili, Nikicie, Markowi, Jakubowi i życzymy sukcesów w przyszłości.