Wspaniały start narciarzy rejonu wileńskiego w Gołdapi

8 sierpnia 9-osobowa delegacja narciarzy Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego z Niemenczyna i Mościszek wyruszyła do Gołdapi, żeby wziąć udział w "II Letnim Biegu Jaćwingów" - półmaratonie na wrotkach i nartorolkach na dystansie 21 km.
Podróż do Gołdapi nowym busem była lekka, nie zważając na 34 stopnie za oknem. W Suwałkach byliśmy świadkami upadku rowerzystki, której bardzo współczuliśmy z powodu otrzymanych urazów łokci, rąk i kolan. Nie mogliśmy przewidzieć, że czekała nas podobna historia podczas naszego biegu. Startując w całej grupie spodziewaliśmy się uzyskać jeszcze lepsze wyniki niż przed rokiem. Niestety, deszcz przed samym startem utrudnił wszystkim zawodnikom rywalizację, nie powiodło się także naszej drużynie. Podczas pierwszych dwóch kilometrów po starcie na mokrym asfalcie kolizji doznało wielu zawodników. Tuż po starcie starcie został wyeliminowany dyrektor Marian Kaczanowski, któremu drogę przeciął zawodnik, który nie opanował nartorolek i Marian wylądował na dróżce dla pieszych. Tuż za nim spadł Radosław Aleksandrow, co spowodowało zator na drodze. Chcąc uniknąć większego wypadku i wpadnięcia w grupę zawodników, wyhamowując częściami ciała asfalt przywitał 100 kg Jerzy Lewko. Nie zważając na dość mocne obrażenia łokci i kolan rzucili się w pościg uciekających nartorolkarzy. Niestety strata była tak duża, że walka o podium w kategorii OPEN już była niemożliwa.

Najszybciej 3 okrążenia z naszej drużyny pokonał Radosław Aleksandrow, tracąc na dystansie 46 min. 24 sek. i zajmując 12 miejsce w kategorii "Open". Tuż za nim metę przekroczył Jerzy Lewko 15 miejsce (46 min. 34 sek.), Arnold Lepiochin - 17-ty (46 min. 37 sek.), Marian Kaczanowski na pokonanie 21,097 km potrzebował 48 min. i zajął 1 miejsce w kategorii M3. Robert Ciura dystans pokonał za 50 min. 4 sek. i zajął 23 miejsce, Denis Owczarow - 34 miejsce 51 min. 24 sek. Romuald Aleksandrow z czasem 64 min. 23 sek. zajął 39 miejsce.

W grupie Elwira Branicka finiszowała dziesiąta z czasem 60 min. 28 sek., Karina Mickewicziute zajęła 13 miejsce i dystans pokonała 79 min. 4 sek.

Po zakończeniu zawodów zwycięzcy 1-3 miejsc w kategorii "Open" i grupach wiekowych zostali nagrodzeni pucharami i cennymi nagrodami rzeczowymi i pieniężnymi. Zdobywcy miejsc 1-10 w kategorii "Open" otrzymali nagrody pieniężne po 100 złotych. Wszyscy uczestnicy zawodów na mecie otrzymali medale okolicznościowe. Nagrodzenie najlepszych dokonali nowo wybrany burmistrz Gołdapi Tomasz Luto, zastępca burmistrza Gołdapi Jacek Morzy, wojewoda warmińsko-mazurski Marian Podziewski, senator Marek Konopka, Piotr Becz - główny sponsor zawodów (firma IRYD w Gołdapi) oraz Marek Kuskowski, dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi.

Pozdrawiamy naszych sportowców i życzymy udanych startów na Letnich Biatlonowych mistrzostw Litwy 13-14 sierpnia w Ignalinie oraz na letnich mistrzostwach narciarskich 28-29 sierpnia w Ignalinie.