Wychowankowie Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego zwycięzcami zawodów w Kownie

16 września w Czerwonym Dworze w rejonie kowieńskim odbyły się zawody o puchar Kęstutisa Orientasa w biegach na dystansach 500 i 1000 m wśród młodzieży szkolnej. W zawodach bardzo dobrze wystąpili wychowankowie trenera Vytautasa Gražisa, zdobywając puchar za pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Sportowcy rejonu wileńskiego zdobyli 68 punktów i drugi raz z kolei zwyciężyli zespołowo.
 Przedstawiciele Kowna z gimnazjum J. Basanavičiusa otrzymali 50 punktów. W najmłodszej grupie dziewcząt na dystansie 500 m dobrze wystąpiły siostry Ewelina i Wiesława Wojtkiewicz. Ewelina 500 m przebiegła za 1 min. 47 sek. i zajęła 2 miejsce wśród 61 startujących. Wiesława Wojtkiewicz dystans pokonała w 1 min. 55 sek. na mecie była 7, także zdobywając punkty do klasyfikacji drużynowej.

W drugiej grupie wiekowej kolejne zwycięstwo w sportowej karierze odniosła Karolina Sawko. Karolina 500 m pokonała w 1 min. 35 sek. i zajęła 1 miejsce wśród 47 zawodniczek. Na podium stanęła także Aneta Jacukiewicz wśród dziewcząt ur. 1999-1998, zajęła 2 miejsce, pokonując 500 m w 1 min. 42 sek. W najmłodszej grupie chłopców Daniel Bartusewicz 500 m pokonał w 1 min. 46 sek. i na metę przybiegł 6. wśród 51 rywali. Chłopcy ur. 2002-2000 rywalizowali na dystansie 1000 m. Grzegorz Siemaszko dystans pokonał w 3 min. 21 sek. i zajął 7 miejsce, przynosząc kolejne punkty do skarbonki Rejonu Wileńskiego. Bardzo dobrze w najstarszej grupie wiekowej wystąpił Dariusz Czernigowski, zajmując 1 miejsce z wynikiem 2 min. 50 sek. Robert Bartusewicz 1000 m pokonał w 3 min. 19 sek. i zajął 6 miejsce.

Gratulujemy naszym biegaczom i życzymy kolejnych sukcesów.