Biegacze rejonu wileńskiego zwycięzcami zawodów na Łotwie

Vytautas Gražys, fot. M. Kaczanowski
W dniu 21 września w łotewskim mieście Valmiera odbyły się Otwarte Mistrzostwa Łotwy w maratonie. W zawodach bardzo dobrze zaprezentowali się przedstawiciele rejonu wileńskiego: Aneta Jacukiewicz z Jęczmieniszek i Vytautas Gražys z Podbrzezia.
Aneta Jacukiewicz zajęła 1 miejsce w biegu na 5,8 km w grupie dziewcząt do lat 18 i 4 miejsce w kategorii OPEN kobiet. Aneta pokonała dystans w czasie 26 min. 06 sek. Vytautas Gražys miał do pokonania maraton 42,195 km, w którym wzięło udział prawie 200 osób. Vytautas do 20 kilometra biegł wśród liderów, ale potem trochę zabrakło mu sił i na mecie ostatecznie był 7 w kategorii OPEN, ale zwyciężył w kategorii VM40. Vytautas Gražys 42 km 195 m pokonał w  2 godz. 48 min. 25 sek.

Zwycięzcy zawodów Aneta i Vytautas otrzymali dyplomy, medale oraz nagrody pieniężne.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Redakcja Wilnoteki nie ponosi odpowiedzialności za treści artykułów nadesłanych.