Karolina Sawko dwukrotną srebrną medalistką Mistrzostw Litwy Młodzików

Mistrzostwa Litwy wśród młodzików, fot. Szkoła Sportowa Samorządu Rejonu Wileńskiego
W dniach 25-26 czerwca w Wilnie odbyły się zawody Mistrzostw Litwy Młodzików, w których bardzo dobrze zaprezentowali się biegacze rejonu wileńskiego, zajmując zespołowo 5 miejsce wśród 33 rejonów Litwy i zdobywając 227 punktów. Najlepiej wystąpiła wychowanka Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego Karolina Sawko, zdobywając dwa srebrne medale.

W pierwszym dniu zawodów Karolina startowała na dystansie 400 m i tylko na ostatnich metrach minimalnie ustąpiła zawodniczce z Wilna. Karolina 400 m pokonała w 57:41. Srebrny medal zdobył także Algis Dopolskas w biegu na 1 500 metrów z przeszkodami z czasem 5:02.47.

Wiktoria Leszczewska zajęła 5 miejsce, pokonując 1 000 m z przeszkodami w czasie 3:52.88. Punkty dla rejonu wileńskiego zdobyli także Augustė Januškevičiūtė i Jarosław Siemaszko za zajęcie 10 miejsc w biegu na 1 500 m. Augustė dystans pokonała w 5:31.59, a Jarosław w 4:55.07. Roland Wasiljew uzyskał 100 m czas 12:60 i zajął 14 miejsce.

Mistrzostwa Litwy Młodzików, fot. Szkoła Sportowa Samorządu Rejonu Wileńskiego

W drugim dniu zawodów Karolina Sawko także stanęła na drugim schodku podium, tym razem zajmując 2 miejsce w biegu na 800 m. Karolina dystans pokonała w 2:19.15. W biegu na 2 000 m Augustė Januškevičiūtė zajęła 8 miejsce z czasem 7:34.62, a Wiktoria Leszczewska finiszowała 10 (7:41.02).

W biegu na 3 000 m startowało aż 4 biegaczy rejonu stołecznego. Najlepiej prezentował się Algis Dopolskas, zajmując 5 miejsce (10:25.93), Grzegorz Siemaszko zajął 6 miejsce (10:28.91), Jarosław Siemaszko finiszował 7 (10:37.25), a Ernestas Lelis 8 (10:39.28). W dniu 31 lipca Karolina Sawko będzie reprezentowała Litwę w Trójmeczu Państw Bałtyckich na Łotwie.

Dyrektor Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego Marian Kaczanowski.