Litwini bez szans. Historyczne zwycięstwo Jagiellonii

Wynik 8:0 przejdzie do historii Jagiellonii. Spotkanie rewanżowe z FK Kruoja Pakruojis w Białymstoku pokazało, że żółto-czerwoni potrafią nie tylko wygrać z litewską drużyną, ale całkowicie zapanować na boisku.
Na własnym boisku Jagiellonia ruszyła do ataku od początku i całkowicie zdominowała przeciwnika. Pierwszą bramkę, już w trzeciej minucie, zdobył Maciej Gajos. Chwilę później było już 2:0. Trzecia bramka padła w 18  minucie - popisał się wówczas Nika Dzalamidze, a formalności dopełnił Patryk Tuszyński. A potem - prawdziwy festiwal strzelecki. Gospodarze momentami wręcz bawili się z rywalami, zagrywali piętą, zakładali "siatki", ośmieszali przeciwników.

Wynik 8:0 przeszedł do historii drużyny, która po raz pierwszy wyeliminowała przeciwnika w europejskich pucharach. Wcześniej dwukrotnie ze zmagań w eliminacjach Ligi Europy odpadała już na pierwszej przeszkodzie. Najpierw był to Aris Saloniki, a następnie Irtysz Pawłodar.

Mecz w Białymstoku to drugie spotkanie Jagiellonii z litewską drużyną. Żółto-czerwoni  swoją walkę w europejskich pucharach rozpoczęli 2 lipca meczem w Pokrojach, także zwycięskim dla drużyny z Białegostoku. W 93 minucie spotkania Karol Świderski, rezerwowy zawodnik Jagiellonii Białystok, strzelił jedyną i zarazem zwycięską bramkę dla polskiej drużyny:

Jagiellonia Białystok - FK Kruoja Pokroje 8:0 (4:0)

Bramki: 1:0 Maciej Gajos (3), 2:0 Karol Świderski (8), 3:0 Patryk Tuszyński (18-głową), 4:0 Patryk Tuszyński (45+1), 5:0 Patryk Tuszyński (48), 6:0 Przemysław Frankowski (64), 7:0 Przemysław Frankowski (76), 8:0 Przemysław Frankowski (80).

Sędzia: Domagoj Vuckov (Chorwacja). Widzów: 13 724.

Wynik pierwszego meczu: 1:0 dla Jagiellonii. Awans: Jagiellonia.

Żółte kartki: dla Jagiellonii - Przemysław Frankowski; dla Kruoi - Tomas Salamanavicius, Oleksandr Tarasenko

Jagiellonia: Bartłomiej Drągowski - Filip Modelski, Igors Tarasovs, Sebastian Madera, Piotr Tomasik - Nika Dżalamidze, Taras Romanczuk, Maciej Gajos - Piotr Grzelczak (62. Przemysław Frankowski), Patryk Tuszyński (75. Łukasz Sekulski), Karol Świderski (54. Konstantin Vassiljev).

Kruoja: Martynas Matuzas - Alfredas Skroblas, Donatas Strockis, Oleksandr Tarasenko, Valdas Pocevivius - Tomas Salamanavicius (46. Tadas Eliosius), Darius Jankauskas, Donatas Navikas, Aivaras Bagocius (56. Tomas Birskys), Tautvydas Eliosius - Ricardas Beniusis (59. Vadym Barba).

Na podstawie: bialystok.sport.pl