Pasterka i msze święte w okresie Świąt Bożego Narodzenia w języku polskim na Litwie
Wilno: |
Pasterka |
Boże Narodzenie |
II dzień świąt Bożego Narodzenia |
Kościół pw. św. Kazimierza (Nowa Wilejka), |
18:00 |
9:00, 13:00 |
9:00, 13:00 |
Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia NMP (Zwierzyniec), ul. Sołtańska/ Sėlių 17 |
19:00 |
8:30, 13:00 |
13:00 |
Kościół pw. Wszystkich Świętych, |
19:00 |
10:30 |
10:30 |
Kościół pw. św. Piotra i Pawła, |
21:00 |
8:30, 13:00 |
8:30, 13:00 |
Kościół pw. Chrystusa Króla (Kolonia Wileńska), |
20:00 |
9:00, 13:00 |
9:00 |
Kościół pw. bł. Jerzego Matulewicza (Wirszuliszki), |
20:00 |
8:00, 14:00 |
8:00, 14:00 |
Kościół pw. św. Józefa (Zameczek/Pilaitė), |
20:00 |
10:00, 13:00 |
9:00 |
Kościół pw. Opatrzności Bożej, |
20:00 |
8:30, 13:00 |
9:30, 13:00 |
Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, |
- |
16:00 |
16:00 |
Kościół pw. Odnalezienia Krzyża Świętego (Kalwaria Wileńska), |
19:00 |
9:00, 13:30 |
13:30 |
Kościół pw. Ducha Świętego, |
21:00 |
8:00, 9:00, 10:30, 12:00, 13:30, 18:00 |
8:00, 9:00, 10:30, 12:00, 15:00, 18:00 |
Kościół pw. św. Teresy (Ostra Brama), |
21:00 |
9:00, 13:00, 17:00 |
13:00, 17:00 |
Kościół pw. św. Jakuba i św. Filipa (dominikanów), |
22:00 |
16:00 |
16:00 |
Kościół pw. Królowej Pokoju (Nowa Wilejka), |
22:00 |
8:00, 10:00, 14:00 |
8:00, 10:00, 14:00 |
Kościół pw. św. Rafała, |
22:00 |
8:00, 9:00, 13:00, 18:00 |
8:00, 9:00, 13:00, 18:00 |
Kościół pw. św. Jana Bosko (selezjanów), ul. Erfurcka/Erfurto 3 (Leszczyniaki – Lazdynai) |
23:00 |
9:30, 13:00 |
9:30, 13:00 |
Kościół pw. Wniebowzięcia NMP (franciszkanów), |
24:00 |
11:30, 13:00 |
11:30, 13:00 |
Rejon wileński: |
|
|
|
Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej – Matki Miłosierdzia w Bezdanach |
17:00 |
12:00 |
12:00 |
Kościół pw. Błogosławionego Michała Sopoćki w Czarnym Borze |
18:00 |
13:00 |
13:00 (msza święta łączona w językach polskim i litewskim) |
Kościół pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Korwiu |
19:00 |
13:00 |
13:00 |
Kaplica w Prudziszkach |
18:00 |
- |
- |
Kościół pw. św. Rafała Kalinowskiego w Niemieżu |
21:00 |
10:00 |
10:00 |
Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny, Matki Dobrej Rady w Rudominie |
21:00 |
8:00, 12:00 |
8:00, 12:00 |
Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Olanach |
19:00 (msza święta łączona w językach polskim i litewskim) |
9:00 (msza święta łączona w językach polskim i litewskim) |
9:00 (msza święta łączona w językach polskim i litewskim) |
Kościół pw. Świętej Trójcy w Suderwi |
19:00 |
11:00, 15:00 |
11:00 |
Kościół pw. św. Feliksa de Valois w Sużanach |
19:00 |
12:00 |
12:00 |
Kościół pw. św. Jerzego w Bujwidzach |
19:30 |
12:00 |
12:00 |
Kościół pw. Matki Bożej Królowej Rodziny w Mościszkach |
- |
9:00 |
- |
Kościół pw. Matki Boskiej Ostrobramskiej w Kienie |
- |
10:30 |
10:30 |
Kościół pw. św. Anny w Duksztach |
20:00 |
10:00 |
10:00 |
Kościół pw. św. Antoniego z Padwy w Jęczmieniszkach |
20:00 |
9:00 |
9:00 |
Kościół pw. Miłosierdzia Bożego w Kowalczukach |
20:00 |
10:00 |
10:00 |
Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Ławaryszkach |
20:00 |
12:00 |
12:00 |
Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny w Szyłanach |
21:00 |
10:00 |
10:00 |
Kościół pw. św. Stanisława Biskupa w Rzeszy |
21:00 |
11:30 |
11:30 |
Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mejszagole |
21:00 (msza święta łączona w językach polskim i litewskim) |
11:00 |
11:00 |
Kościół pw. Przemienienia Pańskiego w Porudominie |
21:30 |
9:00, 11:00, 13:00 |
9:00, 11:00, 13:00 |
Kościół pw. św. Michała Archanioła w Niemenczynie |
22:00 |
9:00, 10:30 |
9:00, 10:30 |
Kościół pw. św. Michała Archanioła w Rukojniach |
22:00 |
9:00, 12:00 |
9:00; 12:00 |
Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Podbrzeziu |
22:00 |
12:15 |
12:15 |
Kościół pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła w Wojdatach |
21:30 |
11:00 |
11:00 |
Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej i św. Kazimierza w Miednikach |
22:00 |
9:00, 12:00 |
9:00, 12:00 |
Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Mickunach |
22:00 |
9:00, 11:00 |
9:00, 11:00 |
Kościół pw. Św. Michała Archanioła w Szumsku |
22:00 |
12:00 |
9:00 |
Kaplica pw. Dobrego Pasterza w Wielucianach |
- |
11:15 |
- |
Kaplica w Dobromyślach |
- |
10:30 |
10:30 |
Kaplica w Mariampolu |
- |
9:00 |
- |
Kaplica w Skirlanach |
- |
13:30 |
13:30 |
Kaplica w Skojdziszkach |
- |
14:00 |
14:00 |
Kaplica w Starej Wiosce |
- |
15:00 |
- |
Kaplica w Szawlach |
- |
7:30 |
- |
Rejon solecznicki: |
|
|
|
Kościół pw. Matki Boskiej Różańcowej w Dziewieniszkach |
11:00 |
11:00 |
11:00 |
Kościół pw. św. Michała Archanioła w Taboryszkach |
18:00 |
13:00 |
- |
Kaplica w Dajnowie |
19:00 |
- |
- |
Kościół pw. Niepokalanego Poczęcia Maryi Panny w Koleśnikach |
20:00 (msza święta łączona w językach polskim i litewskim) |
12:00 |
12:00 |
Kościół pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Kamionce |
20:00 |
13:00 |
13:00 |
Kościół pw. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Podborzu |
19:00 |
11:00 |
11:00 |
Kościół pw. Trójcy Przenajświętszej w Rudnikach |
21:00 |
11:00 |
11:00 |
Kościół pw. Wniebowzięcia NMP w Turgielach |
21:00 |
9:00 |
9:00 |
Kościół pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Ejszyszkach |
21:00 |
8:30, 12:00 |
8:30 |
Kościół pw. św. Anny w Jaszunach |
21:00 |
11:30 |
11:30 |
Kościół pw. św. Jerzego w Małych Solecznikach |
22:00 |
10:00 |
10:00 |
Kościół pw. św. Michała w Butrymańcach |
21:00 |
9:00 |
9:00 |
Kościół pw. św. Piotra Apostoła w Solecznikach |
22:00 |
7:30, 13:00 |
10:30, 12:00 |
Kaplica w Czużakampiach |
- |
14:00 |
- |
Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny, Matki Miłosierdzia w Norwiliszkach |
13:00 |
15:00 |
15:00 |
Kaplica w Sangieliszkach |
- |
- |
- |
Rejon trocki: |
|
|
|
Kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Trokach |
17:00 |
10:00 |
10:00 |
Kaplica pw. Najświętszej Maryi Panny w Wace Trockiej |
16:00 |
- |
8:30 |
Kościół pw. św. Trójcy w Rykontach |
17:00 |
8:30 |
- |
Kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i św. Benedykta w Starych Trokach |
19:00 |
11:00 |
11:00 (msza święta łączona w językach polskim i litewskim) |
Kościół pw. Ducha Świętego w Grzegorzewie |
19:00 |
12:00 |
12:00 |
Kościół pw. św. Jana Chrzciciela w Połukniach |
20:00 |
9:00 |
9:00 |
Kościół pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Landwarowie |
20:00 |
10:00 |
10:00 |
Kościół pw. Najświętszego Serca Jezusa w Rudziszkach |
22:00 |
13:00 |
13:00 |
Kaplica w Gaju |
- |
10:15 |
- |
Rejon święciański: |
|
|
|
Kościół pw. Wszystkich Świętych w Święcianach |
- |
8:30 (msza święta łączona w językach polskim i litewskim) |
9:00 |
Kościół pw. Opatrzności Bożej w Balingródku |
18:00 |
10:00 |
10:00 |
Kościół pw. Matki Boskiej Bolesnej (parafia św. Edwarda) w Nowych Święcianach |
19:00 |
10:30 |
10:30 |
Kościół pw. św. Kazimierza w Powiewiórce |
19:00 |
8:00 |
- |
Kościół pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny Królowej Rodzin w Podbrodziu |
21:00 |
10:00 |
17:30 |
Kościół pw. św. Piotra i Pawła w Karkożyszkach |
19:00 |
8:00 |
- |
Kaplica w Ornianach pw. Matki Boskiej Częstochowskiej |
- |
14:00 (msza święta łączona w językach polskim i litewskim) |
- |
Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Szkaplerznej w Adutiszkach |
- |
9:00 (msza święta łączona w językach polskim i litewskim) |
10:00 |
W innych kościołach na Litwie: |
|
|
|
Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej w Tylży |
14:30 (msza święta łączona w językach polskim i litewskim) |
10:00 (msza święta łączona w językach polskim i litewskim) |
10:00 (msza święta łączona w językach polskim i litewskim) |
Kościół pw. Najświętszego Serca Jezusa w Turmontach |
19:30 (msza święta łączona w językach polskim i litewskim) |
11:30 (msza święta łączona w językach polskim i litewskim) |
11:30 (msza święta łączona w językach polskim i litewskim) |
Kościół pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Dubiczach |
20:00 (msza święta łączona w językach polskim, litewskim i rosyjskim) |
11:00 (msza święta łączona w językach polskim i litewskim) |
11:00 (msza święta łączona w językach polskim i litewskim) |
Kościół pw. św. Pawła Apostoła w Wisagini |
20:00 (msza święta łączona w językach polskim, litewskim i rosyjskim) |
10:00 |
11:00 (msza święta łączona w językach polskim, litewskim i rosyjskim) |
Kościół pw. Świętej Trójcy w Wędziagole |
- |
9:15 |
9:00 |
Kościół pw. Najświętszej Maryi Panny Matki Miłosierdzia w Puszkach |
22:00 |
12:00 |
12:00 |
Kościół pw. Jezusa Ukrzyżowanego w Gajdach |
- |
14:00 |
14:00 |
Kościół pw. Matki Boskiej Szkaplerznej w Druskiennikach |
- |
10:30 |
10:30 |
Na podstawie: inf. wł.