Rūta Meilutytė obroniła mistrzowski tytuł!

Rūta Meilutytė, fot. ltuswimming.com
Rūta Meilutytė po raz trzeci w swojej karierze sięgnęła po złoto Mistrzostw Świata w Pływaniu. Litewska pływaczka na odbywających się w stolicy Kataru zawodach dystans 50 metrów pokonała za 29,40 sek.

Jako druga przypłynęła Chinka Qianting Tang, a na trzecim uplasowała się Włoszka Benedetta Pilato.

Wcześniej medal dla Litwy zdobył Danas Rapšys. We wtorek, w wyścigu na 200 m stylem dowolnym, Litwin przypłynął jako drugi i sięgnął po srebro. To jego pierwszy w karierze medal zdobyty na mistrzostwach świata na basenie olimpijskim (50 m długości). Danas Rapšys pokonał dystans w czasie 1 minuty i 45,05 sekundy. Litwinowi nie udało się dogonić jedynie południowokoreańskiego pływaka Sunwoo Hwanga. Trzecie miejsce zajął Luke Hobson.

Z Mistrzostw Świata w Dosze z medalami wrócą też reprezentanci Polski. Ksawery Masiuk zdobył brązowy medal w pływaniu na 50 m stylem grzbietowym. Również trzecie miejsce na podium wywaczył Jakub Majerski na 100 m st. motylkowym.

Na podstawie: lrt.lt, sport.tv.pl