Starty narciarzy Rejonu Wileńskiego na III Letnim Biegu Jaćwingów w Polsce

Narciarze Rejonu Wileńskiego na III Letnim Biegu Jaćwingów, fot. Marian Kaczanowski
7 sierpnia 7-osobowa delegacja narciarzy Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego z Niemenczyna i Mościszek wyruszyła do Gołdapi, żeby wziąć udział w "III Letnim Biegu Jaćwingów" - półmaratonie na nartorolkach na dystansie 21,87 km.

Podróż do Gołdapi była lekka i już po 4 godzinach byliśmy w centrum miasta, gdzie grała muzyka i odbywało się święto. Przy wesołej muzyce szybko zapomnieliśmy o pokonanych kilometrach i po sprawdzeniu sprzętu byliśmy gotowi do startu. O 12 godz. 80 narciarzy z Białorusi, Rosji, Polski i Litwy wystartowało w centrum miasta ze startu wspólnego honorowego do miejsca startu półmaratonu. O 12:15 narciarze wystartowali na dystansie 21,87 km, aby powalczyć o zwycięstwo w kategorii OPEN i grupach wiekowych. Zawodnicy mieli do pokonania 3 okrążenia. Najlepiej z naszej drużyny wystąpił Marian Kaczanowski, pokonując dystans w 44 min. 43 sek. i zajmując 19 miejsce w kategorii "Open". Marian także zajął 1 miejsce w grupie M3. Romuald Aleksandrow zajął 18 miejsce w kategorii M1 z czasem 47 min. 15 sek., Jerzy Lewko uplasował się na 20 miejscu z czasem 49 min. 15 sek., Nikita Romanow finiszował 23, pokonując 21,87 km w 52 min. i 23 sek., Rusłan Pukszto na pokonanie dystansu potrzebował 54 min. 53 sek. i zajął 26 miejsce, Albert Kisiel dystans pokonał w 55 min. 21 sek. i zajął 28 miejsce.

Romuald Aleksandrow, fot. Marian Kaczanowski

Najmłodsza uczestniczka półmaratonu Wiktoria Romanowa w grupie kobiet finiszowała na 17 miejscu z czasem 1 godz. 09 min. 37 sek. Zwycięzcą półmaratonu został Alan Ciborowski z Polski z wynikiem 43 min. 27 sek., w grupie kobiet zwyciężyła Monika Skinder z Tomaszowa Lubelskiego z czasem 43 min. i 51 sek.

Wiktoria Romanowa, fot. Marian Kaczanowski

Po zakończeniu zawodów zwycięzcy 1-3 miejsc w kategorii "Open" zostali nagrodzeni nagrodami pieniężnymi 750, 500 i 300 zł, a w grupach wiekowych pucharami i dyplomami. Wszyscy uczestnicy zawodów na mecie otrzymali medale okolicznościowe. Po dekoracji zwycięzców odbyło się losowanie nagród rzeczowych wśród uczestników półmaratonu. W loterii mieli szczęście Nikita Romanow, Romuald Aleksandrow, Rusłan Pukszto i Wiktoria Romanowa - wylosowali cenne nagrody.