Biatloniści rejonu wileńskiego zwycięzcami zawodów Pucharu miasta Cesis na Łotwie

Biatloniści rejonu Wileńskiego wraz z trenerem Marianem Kaczanowskim po nagrodzeniu Fot. M. Kaczanowski
W niedzielę, 7 października w łotewskim biatlonowym centrum „Priekuli” odbyły się biatlonowe zawody o Puchar miasta Cesis. W zawodach wzięło udział 120 biatlonistów z Łotwy, Litwy i Estonii. Znaczny sukces odnieśli biatloniści Szkoły Sportowej Samorządu Rejonu Wileńskiego, stający na podium w poszczególnym grupach wiekowych. Biatloniści rywalizowali na nartorolkach w wyścigu indywidualnym 2 razy leżąc i stojąc, gdzie za każdy niecelny strzał do czasu uzyskanego na dystansie dodawano po 30; 40 lub 60 sekund karnych w zależności od grupy wiekowej. Następnie odbyły się zawody w minisprincie.

Pierwsza na dystansie 8 km wystartowała Wiktoria Romanowa. Wiktoria na pierwszym strzelaniu leżąc ostatnim strzałem nie zamknęła tarczy i zajmowała 2 pozycję. Na drugim strzelaniu stojąc także pomyliła się raz. Na ostatnim strzelaniu leżąc popełniła 1 błąd. Wiktoria szybko pokonała ostatnie 2 km do mety i zajęła 2 miejsce, pokonując 8 km za 26 min. 45 sek.

Kamile Jakubauskaite na pierwszym strzelaniu pudłowała raz. Na drugim i trzecim strzelaniach myliła się 4 razy i na mecie zajęła 6 miejsce z czasem 27 min. 54 sek.

Sara Urumowa miała do pokonania 10 km. Sara bardzo szybko jechała na nartorolkach, ale na pierwszym strzelaniu leżąc pudłowała 3 razy. Na drugim strzelaniu stojąc pomyliła się 2 razy i zajmowała 5 pozycję. Nasza biatlonistka poradziła sobie z emocjami i trzecie strzelanie leżąc i czwarte strzelanie stojąc wykonała bezbłędnie, co pozwoliło podnieść się na 2 pozycję. Sara Urumowa mocno jechała ostatni 2 km do mety i zajęła 2 miejsce, pokonując 10 km za 30 min. 28 sek.

Romuald Aleksandrow miał do pokonania 5 x 2,5 km. Romuald szybko jechał na nartorolkach, ale na pierwszym strzelaniu leżąc i drugim stojąc pudłował po 3 razy i zajmował 4 pozycję. Pełna koncentracja na trzecim strzelaniu leżąc i wszystkie strzały trafiły do tarcz. Na czwartym strzelaniu stojąc ostatni strzał był niecelny i Romuald już wyszedł na prowadzenie z 12-sekundową przewagą. Romuald Aleksandrow bardzo szybko pokonał ostatni 2,5 km i na mecie był pierwszy z ponadminutową przewagą, pokonując 12,5 km za 38 min. 08 sek.

Sylwia Karavackaite w grupie dziewcząt 2006-2007 r. ur. rywalizowała w krosie na dystansie 1,5 km ze strzelaniem leżąc do dużych tarcz, a następnie do małych tarcz. Sylwia po pokonaniu 500 m pierwsza przybiegła na strzelnicę. Na strzelaniu ostatnim strzałem nie trafiła do tarczy i zajmowała 1 miejsce. Na drugim strzelaniu do małych tarcz pudłowała aż 4 razy, ale bardzo szybko pokonała ostatnie 500 m dystansu i zwyciężyła z 2-sekundową przewagą. Sylwia Karavackaite 1,5 km pokonała za 9 min. 06 sek. i zdobyła złoty medal.

Następnie odbyły się zawody w minisprincie biegiem ze strzelaniem jeden raz leżąc bez ograniczenia liczby nabojów do zamknięcia wszystkich tarcz. Biatloniści startowali ze startu wspólnego, biegli 400 metrów, wykonywali strzelanie i pokonywali kolejne 400 metrów do mety. Limit czasowy dla zawodników był 5 min. Sara Urumowa i Romuald Aleksandrow zajęli 2 miejsca, a Kamile Jakubauskaite finiszowała piąta.

Gratulujemy Sylwii, Sarze, Wiktorii i Romualdowi znakomitych wyników i życzymy kolejnych sukcesów.